18:44 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Kasulik
lühendatud link
91130

Vene president Vladimir Putin allkirjastab määruse, mille alusel saavad välismaalased külastada Sankt-Peterburgi ja Leningradi oblastit elektrooniliste viisade alusel.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. Niisugune kokkuleppe saavutati Venemaa riigipea kohtumisel Peterburi kohusetäitja Alekdandr Begloviga neljapäeval, 18. juulil, teatab RIA Novosti. Eelnevalt pöördus Beglov Putini poole palvega kehtestada 1. oktoobrist elektroonilise viisa režiim. Tema sõnul soodustaks see piirkonnas turismi arengut.

"Teie ettepanekule vastuväiteid ei ole, see saab teoks ja täna allkirjastan ma vastava määruse... Me laiendame selle režiimi nii Peterburile kui Leningradi oblastile,"ütles Putin.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saavad 53 riigi (kaasa arvatud EL-i) kodanikud 1. juulist siseneda Venemaa territoorimile Kaliningradi oblastitesse elektroonilise viisa alusel.

Ühekordseid elektroonilisi viisasid antakse välja turismireisideks, äri- ja humanitaartegevuseks ning need lubavad viibida Kaliningradi oblasti territooriumil sisenemishetkest alates maksimaalselt kaheksa päeva.

Elektrooniline viisa kehtib 30 päeva. Teistele Venemaa aladele selle viisaga siseneda ei saa. Konsulaartasu seda liiki viisa eest ei võeta.

Elektrooniline viisa vormistatakse vähemalt neli ööpäeva enne riigipiiri ületamist, kuid mitte varem kui 20 ööpäeva enne eeldatavat saabumiskuupäeva.

Taotlus elektroonilise viisa saamiseks vormistatakse Venemaa välisministeeriumi konsulaarosakonna veebilehel, taotlusele lisatakse foto.

Varem oli niisugune kord kehtestatud Kaug-Idas ja see näitas oma tõhusust – turistide vool Venemaale kasvas märgatavalt. Eeldatavalt laieneb elektrooniliste viisadega sissesõidukord 2021. aasta 1. jaanuarist kogu Venemaale. Pikeneb ka selle viisa kehtivusaeg – kuni 16 päevani, ja riikide hulk, mille kodanikud võivad selle saada. Nendeks on nii Lõuna-Korea kui EL-i riigid kui ka Shengeni viisaruumi riigid, mis ei kuulu Euroopa Liitu (esmajoones Norra, Šveits ja Island) ning võib-olla ka Uus-Meremaa.

Suurbritanniat, Kanadat ja USA-d pole esialgu plaanis nimekirja lülitada.

Tagid:
elektrooniline, viisa, Sankt-Peterburg

Peamised teemad