23:44 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Kasulik
lühendatud link
7711

Tubaka tarvitamine on üks põhilisi välditavaid kopsuvähi tekkepõhjusi, kusjuures haigestumise eest pole kaitstud needki, kes suitsetavad vesipiipu või elektroonilisi sigarette, ütles Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ekspert nakkushaiguste alal André Ilbawi.

TALLINN, 8. august — Sputnik. "Suitsetamine on tänini peamiseks kopsuvähi põhjuseks. Kogu maailmas on tubaka tarvitamine ainus välditav vähki suremuse riskitegur. Selle ja teiste (mittenakkuslike) haiguse kätte sureb igal aastal umbes kuus miljonit inimest," lausus ta RIA Novostile.

E-sigarett võib noored tavasuitsu järele haarama panna, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Eksperdi sõnul sisaldab tubakasuits üle seitsme tuhande keemilise ühendi, millest vähemalt 250 on inimorganismile kahjulikud ning 50 põhjustavad otseselt vähi teket. Kusjuures kopsuvähi võib saada ka juhul, kui suitsetatakse ainult vesipiipu.

"Jah, kopsuvähi võib saada ka vesipiibu suitsetamisel, see on juba kindlaks tehtud," märkis Ilbawi.
Suits, mida inimene vesipiipu suitsetades sisse hingab, sisaldab samuti toksilisi aineid, mis võivad põhjustada nii vähi kui südame-veresoonkonna haiguste teket.

Organismile kahjulik nikotiin imendub küll osaliselt vette, kuid vesipiibu suitsetaja tõmbab palju rohkem mahve kui sigareti suitsetaja ning suitsetab palju kauem.

Uus seadus ei luba e-sigaretti tõmmata suitsetamiseks keelatud kohtades >>

Täiesti kindlalt ei saa kõnelda ka e-sigareti terviseohutusest.

E-sigaret tekitab tugevat sõltuvust, ent tõendeid nikotiini pikaajalise tarvitamise kohta ei ole veel piisavalt," lisas WHO ekspert.

Samal teemal

Klient ei tohi kauplustes tubakatooteid ega suitsetamisega seonduvaid tooteid näha
Brüsselil pole veipimise piiramiseks põhjust
Tagid:
suitsetamine, suitsetajad, e-sigarett

Peamised teemad