18:36 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
© Ruptly .

Kümned põgenikud ründasid Kreeka ja Makedoonia piiril Idomeni küla lähedal piiritõket. Vaadake videolt, kuidas migrandid üritasid improviseeritud taraaniga tarast läbi murda ja kuidas politsei sellele reageeris.

Makedoonia politsei kasutas Makedoonia ja Kreeka piiril Idomeni küla lähedal piiri jõuga ületada üritanud põgenike suhtes pisargaasi.

Esmaspäeval avati Kreeka ja Makedoonia vahelises neutraalses tsoonis piiri läbilaskepunkt, kuid veel samal päeval see suleti sinna kogunenud suure rahvahulga tõttu. Makedoonia võimud kavatsesid läbi lasta vaid 50 inimest.

Migrandid nõuavad, et nad lastaks Makedooniasse. Idomeni küla lähedal olevas telklaagris on praegu umbes seitse tuhat inimest.

Mõne päeva eest läksid "Balkani marsruudi" riigid Kreeka-Makedoonia piiril üle uuele põgenike läbilaskerežiimile. Afganistanist tulnud migrantide jaoks jääb piir suletuks, süürlasi ja iraaklasi lastakse läbi üksnes passi või isikutunnistuse esitamisel. Selline otsus võeti vastu kõigest kaks päeva pärast seda, kui Euroopa riigid kinnitasid Euroopa Liidu tippkohtumisel Kreekale, et ei hakka põgenikevoolu tõkestamiseks tarvitusele võtma ühepoolseid meetmeid.

Kreeka võimude teatel oli riigis pühapäevase seisuga 22 tuhat põgenikku. Kahe nädalaga võib nende arv kasvada 50-70 tuhandeni, teatas migratsioonipoliitikaminister Ioannis Mouzalas.

 

 

Veel videosid

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36