18:38 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
© Sputnik / Илона Хварцкия, Наала Авидзба

Tuhanded karbid lilledega sõidutatakse Abhaasia-Venemaa piirile ning sealt edasi turgudele ja lillekauplustesse, kus neist põimitakse tuhandeid bukette rahvusvaheliseks naistepäevaks.

Erkkollaste õitega mimoosi- ehk akaatsiapõõsad on nende õitseajal imeilusad, kiidab Abhaasia Sputnik. Kaunite õitega oksad lõigatakse maha ja pakendatakse hoolikalt pappkarpidesse, milles nad saadetakse pikale teekonnale üle piiride.

Iga karbi põhja ja ka õite peale asetatakse kiht paberit, mis kaitseb õisi õhu eest. Mimoose transporditakse spetsiaalsetes külmikutes temparatuuriga +1˚С.

Kaunis mimoos assotsieerub traditsiooniliselt helluse ja õrnusega. Kuid viibides mõnda aega keset mimoosisalu, võib nende õite aroom põhjustada peavalu.

Veel videosid

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36