21:08 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Тубан Шултунов

Multifilm „Sõidame SCO ja BRICS-i tippkohtumisele koos onukese Xi-ga („Onuke Xi“ on Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingi hellitusnimi) on kogunud viie päevaga 1,32 miljonit vaatajat hiinlaste YouTube´i analoogis Youku´s.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Hiinas tehtud multifilm „Sõidame SCO ja BRICS-i tippkohtumisele koos onukese Xi-ga" on viimase viie päevaga kogunud Hiina internetis üle 1,3 miljoni vaataja, teatas RIA Novosti.

Multifilm anti levisse 8. — 10. juulini 2015. a. toimuval Ufaa tippkohtumise eelõhtul. „Onuke Xi (Xi dada — hiina k.) on Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingi hellitusnimi.

Multifilmi peategelane — SCO ja BRICS-i ekspertneiu nimega Che Tzin on ühend lühendite SCO ja BRICS hiinakeelse transkriptsiooni kahest esimesest hieroglüüfist. Вriifingu raames vastab see internetikasutajate „mis tahes teravatele" küsimustele Ufaa tipkohtumistel.

Vastates küsimusele „millisest mõjust võib rääkida, kui tippkohtumisel osalejate seas ei ole ühtegi kõrgeltarenenud riiki", toob Che Tzin esile kogu asjaomase statistika tõestamaks, kuivõrd mõjukad on BRICS ja SCO. „SCO ja BRICS-i riigid hõivavad kolmandiku kogu maakera territooriumist. Nende sisemajanduse kogutoodang (GDP) moodustab1/5 maailma GDP-st ja elanikkond 3 miljardit inimest — poole kogu maailma elanikkonnast. Kas see ei ole mõju?" küsib Che Tzin.

Vastates poksijalikule küsimusele, kas „ühendades need kaks mõjukat organisatsiooni, ei taha nad (SCO ja BRICS) heita väljakutset maailma korraldusele", teatab Che Tzin, „täie vastutustundega, et see on paljas oletus". Ta rõhutab, et pooled „pooldavad blokivälist koostööd", mille eestvedajaks on selles osalevate riikide juhid eesotsas Venemaa presidendi Vladimir Putiniga ja nende järel Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Che Tzin märgib, et „erinevalt neist, kes käsitlevad Maad justnagu mõisalaadset maatükikest ja demonstreerivad kõikjal oma muskleid, püüdlevad SCO ja BRICS-i riigid vastastikuse õitsengu ja arengu suunas."

Sel hetkel on maailma liidrite ees, kes tiirutavad ümber Maa, enesega rahulolev superman, kes näitab neile oma musklijõudu.

Juhtiv liider vastab ka küsimusele Venemaa ja Hiina suhetest. „Venemaa ja Hiina lähenemine viimasel ajal kutsub esile nii kiitust kui ka hukkamõistu. Erinevad lähenemisnurgad — erinevad reageeringud. Millisel ajal me küll elame? Külma sõja mentaliteet on juba iganenud," toonitab Che Tzin. Lisades seejuures, et „koostöö Venemaa ja Hiina vahel tuleb kasuks mõlemale poolele".

Videoklipp on kogunud juba 1,32 miljonit vaatajat hiinlaste YouTube´i analoogis Youku´s ning teeninud vaimustund kommentaare Hiina internetikasutajatelt.

 

 

Veel videosid

Peamised teemad