17:29 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Video

Islamiriigi võitlejad tulistasid Venemaa välihospidali. Pealtnägijate videosalvestus

lühendatud link
20 0 0
© Ruptly.

Islamiriigi võitlejad tulistasid Aleppos Venemaa kaitseministeeriumi mobiilset meditsiinilinnakut, mille tagajärjel hukkus kaks Venemaa meditsiiniõde ja mitu inimest sai haavata.

Esmaspäeval ründasid islamivõitlejad Aleppos Venemaa mobiilset hospidali. Rünnakus hukkus kaks meedikut ja veel ühe elu eest võitlevad praegu arstid. Lisaks meditsiinitöötajatele said kannatada ka kohalikud elanikud, kes olid tulnud arsti vastuvõtule. Haavata sai ka telekanali RT Araabia toimetuse ajakirjanik Somar Abudijab.

Moskvale mõistab, kellelt said Süüria "opositsioonirühmituse" islamivõitlejad Aleppos rünnaku alla sattunud Venemaa hospidali koordinaadid, teatas Kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov.

"Selle mõrva tellijate kätel on meie sõjaväelaste veri. Nende kätel, kes moodustasid, relvastasid ja koolitasid need inimnäolised elajad, nimetades neid nende tegevuse õigustamiseks oma südametunnistuse ja valijate ees "opositsiooniks". Jah, just teie kätel, härrasaed terroristide mahitajad USA-s, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal ja teistes neile kaasa tundvates riikides ja riiklikes moodustistes," rõhutas Konašenkov.

Hiljuti linna saabunud meedikud osutasid arstiabi Aleppo vabastatud piirkondade elanikele. Mobiilse hospidali koosseisu kuulus muuhulgas laste- ja kirurgiaosakond, röntgenikabinet ja labor. Spetsialistide hulgas on pediaatrid ja akušöörid.

Tagid:
kaitseministeerium, hospital, Igor Konašenkov, Aleppo

Veel videosid

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20