17:34 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Video

Moskva piirkonnas peeti kinni 20 arvatavat terrorirühmituse värbajat

lühendatud link
1510
© RIA Novosti.

Vene julgeolekuteenistus algatas kriminaalasja süüdistusega terroriorganisatsiooni loomises ja selle tegevuses osalemises.

Paarikümmend inimest, keda kahtlustatakse äärmusluses, vahistati Moskvas mitmes eri paigas; vastupanu nad ei osutanud, nagu näha RIA Novosti käsutuses olevast vahistamise videosalvestusest.

Eelnevalt on allikas korrakaitseorganitest teatanud, et FSB, Venemaa siseministeeriumi E-keskus ja Venemaa Kaardivägi (Rosgvardija) korraldasid ulatusliku haarangu, mille käigus peeti kinni 20 inimest. Agentuuri poolt usutletu sõnul oli enamik kahtlusalustest sisserändajad endistest NSVL-i vabariikidest.

Korteris aadressil Štšelkovski maantee 85, korpus 4, võtsid julgeolekujõud vahi alla vähemalt seitse meest. Videolt on näha, et kahtlusalused magasid otse põrandale visatud madratsitel. Pärast dokumentide kontrollimist viisid kaardiväelased nad minema.

Teises korteris viibisid mehed ja naised. Üks kinnipeetutest tunnistas julgeolekutöötajatele üles, et kasutab Kõrgõztani valepassi. Ruumist leiti ka hulganisti, sealhulgas religioosse sisuga kirjandust. Kaardiväelased kontrollisid ka üht korterit aadressil Dubninski tänav 30. korpus 2. Ruumi sisenedes käskisid eriüksuslased kahel mehel põrandale pikali heita, misjärel kahtlusalused teatasid julgeolekumeestele, et relva neil ei ole. Korteris viibis ka päearätis ja pikas seelikus naine, tubades leidus laste mänguasju ja häll.

Tagid:
Rosgvardija, FSB, äärmuslane, Moskva

Veel videosid

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20