17:34 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Video

Putin: saadiku tapmine oli provokatsioon

lühendatud link
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (12)
4510
© RIA Novosti.

Vene president Vladimir Putin nimetas esmaspäeval Venemaa Türgi-suursaadiku tapmist provokatsiooniks, mille eesmärk on saboteerida soojenevaid suhteid Moskva ja Ankara vahel ja jõupingutusi Süüria konflikti lahendamiseks.

"Toimepandud kuritegi oli ilma igasuguse kahtluseta provokatsioon, mille eesmärk oli nurjata Vene-Türgi suhete normaliseerimine ja peatada rahuprotsessi Süürias," lausus ta telepöördumises.

Andrei Karlov tapeti Ankara Çankaya linnajaos Çağdaş Sanatlar Merkezi näitusekeskuses hetkel, kui ta pidas kunstinäituse avamisel kõnet. Ankara linnapea teatel oli tapja politseinik.

Süüria sõjas vastaspooli toetavad Türgi ja Venemaa normaliseerisid juunis kaheksa kuud kestnud madalseisu järel omavahelised suhted.

Karlov (62) oli karjääridiplomaat, kes oli muuhulgas teeninud Vene suursaadikuna Pyongyangis aastatel 2001-2006 ning töötanud Vene välisministeerium konsulaarosakonna juhina.

Teema:
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (12)
Tagid:
president, Andrei Karlov, suursaadik, Vladimir Putin, Ankara, Venemaa, Türgi

Veel videosid

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20