17:30 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Video

Vene lennuõnnetuse piirkonnas osaleb otsimisoperatsioonis üle 30 laeva

lühendatud link
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)
3901
© МЧС РФ

Valdav osa pühapäeval Sotši rannikul Musta merre kukkunud Tu-154 pardal olnud inimeste surnukehadest on ilmselt endiselt lennuki sees, ütles esmaspäeval Krasnodari krai kuberner Venjamin Kondratjev.

Kuberneri sõnul on praeguseks leitud vaid 11 hukkunu surnukehad, vahendas BNS.

"See on minu ja päästetöötajate arvamus. Võib-olla ei saanud lennuk väga tugevasti kannatada ja seetõttu on valdav osa ohvritest endiselt vrakis," ütles Kondratjev telekanalile Rossija-24.

Lennuõnnetuse piirkonnas Mustal merel osaleb otsimisoperatsioonis üle 30 laeva, ütles kaitseministeerium pühapäeval.

"32 laeva ja kaatrit, 80 tuukrit, viis helikopterit, droonid ja kaugjuhitavad allveeseadmed on osalemas otsingutes," ütles ministeeriumi teabeosakond.

"Lisaks neile valmistub lähetuseks 1300 Lõuna sõjaväeringkonna sõjaväelast," lisas ministeerium.

"Musta mere laevastiku päästealused, millel on seadmed keeruliste sukeldumisoperatsioonide läbiviimiseks kuni 400 meetri sügavusel, peaksid saabuma otsingute piirkonda," märkis ministeerium teates.

Musta merre kukkunud reisilennuki Tu-154 asukoht võidakse kindlaks teha esmaspäeva jooksul, ütles Vene õhujõudude ülem Viktor Bondarev.

"Usun, et lennuki asukoht merepõhjas suudetakse kindlaks teha tänase päeva jooksul," ütles Bondarev ajakirjanikele.

Bondarevi sõnul asuvad lennuki pardasalvestid sabas, mis sai õnnetuses kõige vähem kahjustada.

Lennuõnnetuse asjaolude uurimise peaversioon ei ole terroriakt, ütles esmaspäeval Kremli kõneisik Dmitri Peskov.

"Uurimisel on kõik võimalikud versioonid ja hetkel on veel vara midagi kindlat öelda, kuid terroriakt ei ole kindlasti uurijate peaversioon," ütles Peskov ajakirjanikele.

Vene kaitseministeeriumi lennuk Tu-154, mille pardal oli ühtekokku 92 inimest, kukkus pühapäeval Musta merre peatselt pärast õhkutõusmist Adlerist.

Lennuk oli tavapärasel lennul Süüria lääneosas asuvasse Hmeimimi õhujõudude baasi, mida Venemaa kasutab õhurünnakute korraldamiseks oma liitlase Bashar al-Assadi toetuseks.

Lennuki reisijate seas oli 64 kuulsa Aleksandrovi-nimelise Punaarmee koori lauljat ja nende dirigent Valeri Halilov, kes pidid osalema baasis uusaastapidustustel, samuti telekanalite Pervõi Kanal, NTV ja Zvezda kolmeliikmelised võttegrupid.

Teema:
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)
Tagid:
otsimisoperatsioon, lennukatastroof, kaitseministeerium, Must meri, Venemaa

Veel videosid

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20