04:10 24. Märts 2017
Tallinn-1°C
Kuula otse
Video

Venemaa presidendi Vladimir Putini uusaasta tervitus

lühendatud link
5330
(8:10 / 53.04Mb / просмотров видео: 220)
© RIA Novosti.

Vene president Vladimir Putin õnnitles Venemaa rahvast saabuva uue aasta puhul, soovis neile tervist ja edu ning soovide täitumist.

Venemaa president, peaminister ja välisminister õnnitlesid ka oma Eesti kolleege jõulude ja aastavahetuse puhul, teatas Vene saatkond Tallinnas.

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles president Kersti Kaljulaidi, peaminister Dmitri Medvedev Eesti valitsusjuhti Jüri Ratast ja Vene välisminister Sergei Lavrov oma Eesti kolleegi Sven Mikserit. Kõik õnnitlesid Eesti juhte jõulupühade puhul ja soovisid head uut aastat.

Putin saatis ka USA presidendiks valitud Donald Trumpile jõulu- ja uue aasta õnnitluse, avaldades lootust kahe riigi suhete taastamisele.

"Õnnitlusläkituses avaldas Vene riigipea lootust, et pärast Trumpi presidendiametisse asumist suudavad kaks riiki pragmaatilises ja konstruktiivses võtmes tegutsedes astuda tegelikke samme sõbraliku koostöö taastamiseks ja viia koostöö rahvusvahelisel areenil kvalitatiivselt uuele tasemele," seisis Kremli pressiavalduses.

"Tõsised piirkondlikud ja üleilmsed väljakutsed, millega meie riikidel tuleb kokku puutuda, kinnitavad ilmekalt, et Vene-USA suhted on tänapäeva maailma stabiilsuse ja julgeoleku tähtis mõjur," märkis Putin läkituses.

Oma Türgi ametivennale Recep Tayyip Erdoğanile saadetud uusaastasoovis mainis Putin rahulolu kahepoolsete suhete paranemise käiguga.

"Uusaastaõnnitluses Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile märkis Putin rahuloluga, et viimase poole aasta jooksul on õnnestunud Vene-Türgi suhetes käima lükata järk-järguline poliitilise, majandus-, humanitaar- ja teadus-tehnilise koostöö paranemise protsess," seisis pressiteenistuse avalduses.

Venemaa riigipea väljendas ka veendumust, et kaks riiki teevad innukat koostööd piirkondlike ja rahvusvaheliste küsimuste lahendamisel.

Tagid:
tervitus, aastavahetus, Vladimir Putin, Venemaa

Veel videosid

 • Londoni terrorirünnak: inimeste evakueerimine ja ründaja auto vaatlus
  Viimane uuendamine: 15:11 23.03.2017
  15:11 23.03.2017

  Londoni terrorirünnak: video sündmuskohalt

  Londoni terrorirünnak: neli inimest on hukkunud ja vähemalt 40 saanud vigastada, politsei tappis väidetava ründaja. Vaadake videost, kuidas toimus inimeste evakueerimine ja ründaja auto vaatlus

  13
 • Hannoveri näitusel esitleti halvatud inimestele loodud välisskeletti
  Viimane uuendamine: 16:59 21.03.2017
  16:59 21.03.2017

  Hannoveris esitleti halvatud inimestele loodud välisskeletti

  Näitusel CeBIT 2017 Hannoveris demonstreeriti seadeldist, mis annab tõsiste lihas- ja tugielundkonna kahjustustega inimesele võimaluse kõndida. Välis- ehk eksoskeletti juhitakse inimese poolt kahe lüliti abil keharaskust jalalt jalale kandes. Vaadake videoklippi, kuidas halvatud vetelpäästja ületab välisskeletis astudes mitmemeetrise vahemaa

  5
 • Eestisse jõudis ligi 130 NATO lahingugrupi kaitseväelast
  Viimane uuendamine: 16:28 18.03.2017
  16:28 18.03.2017

  NATO sõdurid saabusid Eestisse

  Täna õhtul jõudis Ämarisse 130 Ühendkuningriigi sõdurit, mis on esimene suurem grupp Eestisse paigutatavast NATO pataljonist

  19
 • Berliinis avati Donetskis hukkunud lastele pühendatud fotonäitus
  Viimane uuendamine: 11:12 16.03.2017
  11:12 16.03.2017

  Berliinis avati Donetskis hukkunud lastele pühendatud fotonäitus

  Saksamaal avati fotonäitus, mis on pühendatud sõjategevusele Kagu-Ukrainas, teatab RIA Novosti. Avalikkusele esitatakse üle saja Donbassis toimunud sõjategevuse ajal tehtud foto

  12

Peamised teemad