14:26 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
© RIA Novosti.

Vene president Vladimir Putin õnnitles Venemaa rahvast saabuva uue aasta puhul, soovis neile tervist ja edu ning soovide täitumist.

Venemaa president, peaminister ja välisminister õnnitlesid ka oma Eesti kolleege jõulude ja aastavahetuse puhul, teatas Vene saatkond Tallinnas.

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles president Kersti Kaljulaidi, peaminister Dmitri Medvedev Eesti valitsusjuhti Jüri Ratast ja Vene välisminister Sergei Lavrov oma Eesti kolleegi Sven Mikserit. Kõik õnnitlesid Eesti juhte jõulupühade puhul ja soovisid head uut aastat.

Putin saatis ka USA presidendiks valitud Donald Trumpile jõulu- ja uue aasta õnnitluse, avaldades lootust kahe riigi suhete taastamisele.

"Õnnitlusläkituses avaldas Vene riigipea lootust, et pärast Trumpi presidendiametisse asumist suudavad kaks riiki pragmaatilises ja konstruktiivses võtmes tegutsedes astuda tegelikke samme sõbraliku koostöö taastamiseks ja viia koostöö rahvusvahelisel areenil kvalitatiivselt uuele tasemele," seisis Kremli pressiavalduses.

"Tõsised piirkondlikud ja üleilmsed väljakutsed, millega meie riikidel tuleb kokku puutuda, kinnitavad ilmekalt, et Vene-USA suhted on tänapäeva maailma stabiilsuse ja julgeoleku tähtis mõjur," märkis Putin läkituses.

Oma Türgi ametivennale Recep Tayyip Erdoğanile saadetud uusaastasoovis mainis Putin rahulolu kahepoolsete suhete paranemise käiguga.

"Uusaastaõnnitluses Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile märkis Putin rahuloluga, et viimase poole aasta jooksul on õnnestunud Vene-Türgi suhetes käima lükata järk-järguline poliitilise, majandus-, humanitaar- ja teadus-tehnilise koostöö paranemise protsess," seisis pressiteenistuse avalduses.

Venemaa riigipea väljendas ka veendumust, et kaks riiki teevad innukat koostööd piirkondlike ja rahvusvaheliste küsimuste lahendamisel.

Tagid:
tervitus, aastavahetus, Vladimir Putin, Venemaa

Veel videosid

Peamised teemad