09:40 21. Juuli 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Video

"Subarik" pääses koju

lühendatud link
14152
© Sputnik / Светлана Бурцева, Вадим Анцупов

Portaalile Sputnik Eesti on teatavaks saanud, et Valentina Terehhova (eestikeelsele üldsusele tuntud hellitusnime "Subarik" järgi - toim.) tasus krediidiasutusele laenuvõla ja tõi oma auto parklast ära, ilmselt saab neid peagi Tallinna liikluses taas näha

Oma sõidustiili poolest kuulsaks saanud Valentina Terehhova'lt, keda venekeelses sotsiaalvõrgustikeks Valja-mutiks (v.k. — Баба Валя, toim.) kutsutakse, võeti 1. mail tema "Subarik" (Subaru sõiduauto — toim.) käest ära. Pärast ülekontrollimist pandi see politseiparklasse. Tuli välja, et auto liikluskindlustus oli selleks päevaks läbi saanud.

Kuna Valentin Terehhova oli oma neljarattalise sõbra laenu katteks laenuandja Mogo OÜ-le pantinud, läks auto laenuandja omandusse ja politseiparklast sai seda liigutada vaid laenuhai.

Siitmaalt jätkusid Subariku seiklused. Mogo OÜ lõpetas Terehhovaga laenulepingu ja kavatses auto müüki panna, et laenuvõlg kätte saada. Ettekäändeks toodi niinimetatud tagatise väärtuse langemine alla laenujäägi summa.

Valentina Terehhova rääkis oma skandaalsest kinnipidamisest
© Sputnik / Вадим Анцупов

Peale selle heideti Terehhovale ette auto tehnilise ülevaatuse puudumist, mis muide, lõppes alles 2., mitte 1. mail (auto oli ööpäeva juba politseiparklas olnud). Nagu Sputnik Eesti on jurist Tatjana Kalini arvamusele tuginedes kirjutanud, oli vaid kindlustuse puudumise etteheide auto kinnipidamise seisukohalt tõsiseltvõetav.

Tasus laenuvõlgnevuse

Terehhova valis kõige lihtsama lahenduse. Ta tasus laenuandjale Mogo OÜ laenujäägi ja viis oma "Subariku" parklast ära. Kuna autol polnud kindlustust ega kehtivat tehnoülevaatust, tuli "Subarikut" koju pukseerida.

70-aastane Valentina Terehhova ei kujuta oma elu ilma autota ette. Tal on raske käia ja auto pole pensionärile mitte luksusese, vaid hädavajalik liiklusvahend. Oma sõbra rooli saab Valentina asuda alles pärast puuduvate dokumentide vormistamist, millega ta kavatsebki lähipäevadel tegelema hakata.

Tagid:
Baba Valja, Subarik, video, laen, liiklus, auto, Sputnik Eesti, Valentina Terehhova, Tallinn

Veel videosid

 • Robotid on esmakordselt Tallinna Merepäevadel
  Viimane uuendamine: 15:39 19.07.2017
  15:39 19.07.2017

  Robotid ja kosmosetehnika Tallinna Vanasadamas

  Esimest korda Tallinna Merepäevadel.

  19
 • Koer päästis New Yorgi lähedal uppuva hirvevasika
  Viimane uuendamine: 14:59 18.07.2017
  14:59 18.07.2017

  Koer päästis New Yorgi lähedal uppuva hirvevasika

  Kuldne retriiver päästis Atlandi lainetest uppuva hirvekese - vaadake videot tubli kutsa kenast kangelasteost

  52
 • Sputnik Eesti käis Bella Mihhailova korteris
  Viimane uuendamine: 11:23 18.07.2017
  11:23 18.07.2017

  Sputnik Eesti käis Bella Mihhailova korteris

  Kaheksa-aastase tüdruku Bella lugu täienes viimaste päevade vältel uute üksikasjadega ning portaal Sputnik Eesti otsutas oma silmaga üle vaadata need tingimused, mille sotsiaaaltöötajad tunnistasid lapse jaoks elamiskõlbmatuiks

  710
 • Loomaaia asukatele pakuti jäätist
  Viimane uuendamine: 14:48 17.07.2017
  14:48 17.07.2017

  Loomaaia asukatele pakuti jäätist

  16. juulil toimus Tallinna loomaaias loomade keskkonna rikastamise päev, loomaaialoomad said sel päeval maiustada jäätisega.

  43

Peamised teemad