01:29 19. Jaanuar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Video

"Subarik" pääses koju

lühendatud link
16752
© Sputnik / Светлана Бурцева, Вадим Анцупов

Portaalile Sputnik Eesti on teatavaks saanud, et Valentina Terehhova (eestikeelsele üldsusele tuntud hellitusnime "Subarik" järgi - toim.) tasus krediidiasutusele laenuvõla ja tõi oma auto parklast ära, ilmselt saab neid peagi Tallinna liikluses taas näha

Oma sõidustiili poolest kuulsaks saanud Valentina Terehhova'lt, keda venekeelses sotsiaalvõrgustikeks Valja-mutiks (v.k. — Баба Валя, toim.) kutsutakse, võeti 1. mail tema "Subarik" (Subaru sõiduauto — toim.) käest ära. Pärast ülekontrollimist pandi see politseiparklasse. Tuli välja, et auto liikluskindlustus oli selleks päevaks läbi saanud.

Kuna Valentin Terehhova oli oma neljarattalise sõbra laenu katteks laenuandja Mogo OÜ-le pantinud, läks auto laenuandja omandusse ja politseiparklast sai seda liigutada vaid laenuhai.

Siitmaalt jätkusid Subariku seiklused. Mogo OÜ lõpetas Terehhovaga laenulepingu ja kavatses auto müüki panna, et laenuvõlg kätte saada. Ettekäändeks toodi niinimetatud tagatise väärtuse langemine alla laenujäägi summa.

Valentina Terehhova rääkis oma skandaalsest kinnipidamisest
© Sputnik / Вадим Анцупов

Peale selle heideti Terehhovale ette auto tehnilise ülevaatuse puudumist, mis muide, lõppes alles 2., mitte 1. mail (auto oli ööpäeva juba politseiparklas olnud). Nagu Sputnik Eesti on jurist Tatjana Kalini arvamusele tuginedes kirjutanud, oli vaid kindlustuse puudumise etteheide auto kinnipidamise seisukohalt tõsiseltvõetav.

Tasus laenuvõlgnevuse

Terehhova valis kõige lihtsama lahenduse. Ta tasus laenuandjale Mogo OÜ laenujäägi ja viis oma "Subariku" parklast ära. Kuna autol polnud kindlustust ega kehtivat tehnoülevaatust, tuli "Subarikut" koju pukseerida.

70-aastane Valentina Terehhova ei kujuta oma elu ilma autota ette. Tal on raske käia ja auto pole pensionärile mitte luksusese, vaid hädavajalik liiklusvahend. Oma sõbra rooli saab Valentina asuda alles pärast puuduvate dokumentide vormistamist, millega ta kavatsebki lähipäevadel tegelema hakata.

Tagid:
Baba Valja, Subarik, video, laen, liiklus, auto, Sputnik Eesti, Valentina Terehhova, Tallinn

Veel videosid

 • Video Kasahstani bussipõlengu sündmuskohalt
  Viimane uuendamine: 14:56 18.01.2018
  14:56 18.01.2018

  Video Kasahstani bussipõlengu sündmuskohalt

  Tragöödia toimus 18. jaanuaril kell 10.30 kohaliku aja järgi (kell 6.30 Eesti aja järgi) Aktõbe oblastis.

  9
 • tuletõrjuja püüdis kinni kolmandalt korruselt alla visatud tüdruku
  Viimane uuendamine: 13:48 18.01.2018
  13:48 18.01.2018

  USA tuletõrjuja püüdis kinni kolmandalt korruselt alla visatud tüdruku

  YouTube´is ilmus video, kus ameerika tuletõrjuja püüab kinni põleva maja kolmandalt korruselt alla visatud tüdruku.

  18
 • LIVE: NATO Euroopas
  Viimane uuendamine: 11:00 18.01.2018
  11:00 18.01.2018

  Ettekanne on lõppenud: NATO baasid Venemaa piiridel

  Portaali Sputnik Eesti pressikeskuses toimub videosild Eesti – Venemaa – Valgevene – Moldova – Kõrgõztan - Gruusia, millest osavõtjad kõnelevad Venemaa piiride ääres paiknevate NATO baaside rajamise ja kaasajastamise tagajärgedest

  37
 • Michigani osariiki USA-s kukkus meteoriit
  Viimane uuendamine: 18:59 17.01.2018
  18:59 17.01.2018

  Michigani osariiki USA-s kukkus meteoriit

  USA Michigani osariigi elanikud märkasid 16. jaanuari õhtul taevas eredat sähvatust, mille Rahvusliku Meteoroloogiteenistuse väitel põhjustas langev meteoriit.

  15

Peamised teemad