19:26 18. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1391
  • RUB76.8166
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Tallinnas peavad keskkonnaaktivistid juba üle nädala Haabersti uue liiklussõlme ehituse piirkonnas ööpäevaringset vahti, püüdes metsaraidurite eest kaitsta vana paju, mille vanust nad hindavad kolmesaja aasta peale.

Improviseeritud telklinnakut väisasid algul munitsipaalpolitsei esindajad nõudmisega lõke kustutada ja telgid kokku pakkida, seejärel aga saabusid politseinikud, paludes plats ehitajate tarvis puhtaks teha. Politseiga peetud jutuajamise tulemusena keeldusid aktivistid platsilt lahkumast ja puu õnnestus säilitada, seda vähemalt mõneks ajaks.

Käesoleval nädalal liitusid kohalike puukaitsjatega teiste riikide kodanikud, kes praegusel ajal Eestis töötavad. Nende seas on sakslastest ja prantslastest ehitajad ning Norra insener Vegard, kes on tunneb hästi Eesti seadusi. „Eestis on olemas looduskaitseseadus. Keskkonnakaitseamet pidi juba poolteist aastat tagasi juhtima projekteerijate tähelepanu sellele probleemile ja leidma alternatiivse lahenduse. Neil on õigus puude raiumisele elurajoonis veto peale panna," lausus ta portaalile Eesti Sputnik. Tema sõnul on kõrghaljastuse maharaiumine seadusevastane, kuna Keskkonnakaitseamet ei ole täitnud oma kohustust Eesti loodust rahva nimel kaitsta.

Samal ajal kogunevad puu juures kohalikud elanikud, kes iidse paju ümber tantsivad ja laulavad.

Tagid:
puu, paju, Haabersti, Tallinn, Norra

Veel videosid

Peamised teemad