23:51 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
© Sputnik / Андрей Петров

14. – 22. juunil toimus Eestis seinamaalingute festival Mextonia, mis pühendati Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Festivali korraldamisest võttis osa Mehhiko organisatsioon Nueve Arte Urbano.

Festivalile saabus 29 külalist, kellest 13 on Mehhikos tuntud kunstnikud ja illustraatorid. Nädala jooksul lõid nad koos eestlastest kolleegidega Tallinna erinevates linnaosades tõelisi kunstiteoseid. Kõige suurema, viiest osast koosneva seinataiese maalisid kunstnikud vanadele hoonetele Tallinna Linnahalli lähedal. Oma teoses püüdsid nad ühendada kahe maa mütoloogiat ja muuta möödakulgev tänav muinasjutumetsaks.

Mehhiko kunstniku Sensi sõnul on sellised üritused heaks võimaluseks eesti kunstnikega tuttavaks saada, nende töid vaadata ja ühtlasi uusi sõpru leida.

Sputnik päris ettevõtmises osalejatelt nende seinamaalingute maksumust ja vastused said vastuolulised. Kui eestlane Vahur Agar asus arutlema selle üle, et kunstniku töö kätkeb endas aastatepikkust eksperimenteerimist, katsetusi ja eksimisi, mis muudab teose hindamatuk, siis mehhiklane Sens määras oma hinnaklassi otse ja täpselt — 100 kuni 5000 euroni.

Mis neil kõigil kokkuvõttes välja tuli, saate vaadata portaali Sputnik Eesti videost.

 

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
Mextonia, EV100, seinamaalia, Mehhiko, Eesti

Veel videosid

Peamised teemad