11:26 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Video

Politsei kasutas jõudu Haabersti puukaitsjate vastu

lühendatud link
35320
© Sputnik / Андрей Петров

Looduskaitsjate ja Habersti liiklussõlme ehitajate vastasseis jõudis terava kulminatsioonini - 27. juunil vallutasid politseinikud tormijooksuga keskkonnakaitsjate telklaagri

Vallutuse tulemusena nabiti mitu inimest kinni, kaks aktivisti aga ronisid puu otsa ja kuulutasid välja streigi. Keskkonnakaitsjate ja paljude kohalike elanike hinnangul tekkis konflikt Haaberstis hooletu projekteerimistöö tagajärjel, kui sõidutee otsustati rajada läbi haljasvööndi, hävitades vanad, kuid veel tugevad puud. Tööde tulemusena on müratase ümberkaudsetes elamutes tõusnud kriitilise piirini ning sealse kinnisvara hind kõvasti langenud.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
© Sputnik / Вадим Анцупов

Portaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et looduskaitsjad püstitasid mai lõpul otse puu alla telklaagri ega andnud võimalust platsi ehitusmasinatega puhtaks teha.

Mõneks ajaks olukord rahunes ja aktivistid valmistusid andma esimese astme kohtusse hagiavaldust, kinnitades, et looduse kahjustamine on vastuolus Eesti seadustega. Kohus andis keskkonnakaitsjatele kõigi vajalike dokumentide esitamiseks 15 päeva aega, kuid 27. juuni hommikul, 9 päeva enne selle tähtaja täitumist piiras politsei telklaagri ümber, vahistades kõige aktiivsemad meeleavaldajad.

Jõu kasutamise aluseks oli seadussäte avaliku korra rikkumise ja omavolilise tungimise kohta ehitustööde maa-alale. Keskpäeva paiku õnnestus korravalvuritel siiski kaks puu otsast istunud aktivisti alla tuua ning käesoleva artikli ilmumise hetkeks on ehitajad juba asunud puuoksi maha saagima.

Toimetuse märkus: pajusid on Eesti looduses paarkümmend liiki, mille täpne määramine on jõukohane vaid väljaõppinud botaanikutele, tavainimesed teevad pajudel (Salix) vahet peamiselt kasvukuju järgi. Need pajud, mis kasvavad puuks, on remmelgad. Kõnealune puu on/oli Haabersti hõbepaju ehk hõberemmelgas.

Samal teemal

Haabersti remmelga säilitamine maksaks 1,5 miljonit
Haabersti ringristmik on sõlmpunktiks kogu Tallinnale
Vana paju kaitstakse „kogu maailma“ abiga
Pajutants Haaberstis on arusaamatu etendus
Tagid:
pajutants, remmelgas, paju, ehitustööd, video, puu, ristmik, jõud, Sputnik Eesti, politsei, Haabersti, Tallinn

Veel videosid

 • Sumatral toimus rekordiline vulkaanipurse
  Viimane uuendamine: 11:04 21.02.2018
  11:04 21.02.2018

  Sumatral toimus rekordiline vulkaanipurse

  Ehkki tuhapilv ei ulatunud Medani linna ja lennuvälja maa-alani, kuulutas Austraalia vulkaanilise aktiivuse seirekeskus seoses vulkaanipurskega lennunduse jaoks välja punase häiretaseme.

  4
 • Dubais söödi ära pulmarõivais pruut
  Viimane uuendamine: 14:18 20.02.2018
  14:18 20.02.2018

  Dubais söödi ära pulmarõivais "pruut"

  Pulmamessil Dubais demonstreeriti pruudiks kujundatud 120 kilo kaaluvat 183 cm kõrgust torti, mida kaunistavad 1000 pärlit ja 5 briljanti ning mis maksab kõigest $200 000.

  15
 • Soome kelk: sõidavad kõik
  Viimane uuendamine: 11:02 20.02.2018
  11:02 20.02.2018

  Soome kelk: sõidavad kõik

  Nime järgi võib arvata, et see kelk on sündinud Soomes. Kuid siin ilmneb paradoks: Soome kelk pole üldsegi Soomest pärit.

  12
 • Kaitseliitlased tähistasid admiral Johan Pitka sünniaastapäeva
  Viimane uuendamine: 20:07 19.02.2018
  20:07 19.02.2018

  Kaitseliit tähistas admiral Pitka sünniaastapäeva

  Kaitseliitlased asetasid reedel admiral Johan Pitka 146. sünniaastapäeva puhul Tallinnas Toompea tänaval paikneva Pitka monumendi jalamile pärja.

  11

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26