14:57 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
© Sputnik / Андрей Петров

Toetamaks Eesti eesistumise algust Euroopa Liidus ilmus Tallinna tänavaile esimene takso, kus saab arveldada bitcoinides

Eestimaa pealinnas jõudis tänavaile esimene takso, mille salongis saab näha iseloomulikku kleebist maailma ühe tuntuima krüptoraha — bitcoini nimetusega. See tähendab, et nüüd saavad reisijad soovi korral tasuda sõidu eest virtuaalse rahaga.

Vaatamata paljude riikide usaldamatusele krüptoraha vastu kogub see valuuta siiski populaarsust ja astub järjekindlalt tavakodanike ellu.

Bitcoin Tallinnas.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Portaal Sputnik Eesti pajatas kunagi sellest, kus ja kuidas on Eestis võimalik krüptoraha maksmiseks kasutada, kuid sellest ajast on juba palju aega möödas ja nüüd saab bitcoinidega tasuda isegi taksos. 

Blockchain & Bitcoin Conference: tulevik on nende tehnoloogiate päralt >>

Autojuhi ja autoomaniku Vsevolod Jürgensoni sõnul seadis ta maksu-uuenduse oma autos sisse Eesti Euroopa Liidus eesistumise algusajaks. Selle otsuse seostab taksojuht ootusega, et Tallinna saabub külalisi kõikvõimalikest riikidest ning sooviga toetada oma koduriiki, keda õigusega peetakse infotehnoloogia kasutamise ja edasiarendamise poolest üheks kõige arenenumaks riigiks.

Vaadake videot, kuidas Sputniku ajakirjanik esimesena Eestis tasus taksoarve bitcoinides.

Ilves asub tegelema krüptoraha tehnoloogia arendamisega >>

Samal teemal

Mille pankurid välja mõtlesid? Euroopas ja USA-s tehakse uut valuutat
Häkkerid varastasid 65 miljoni dollari väärtuses bitcoine
Bitcoinidega kauplemine allub rahapesureeglitele
Tagid:
video, takso, krüptoraha, bitcoin, Sputnik Eesti, Vsevolod Jürgenson, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad