07:26 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
© Sputnik / Александра Черняк, Андрей Петров

Traditsioonilisel Tallinna maratonijooksul osales esmakordselt Sputniku pressisekretär Aleksandra Tšernjak, kes läbis edukalt 21 kilomeetri ja 97,5 meetri pikkuse poolmaratoni distantsi

Esimesena jõudis poolmaratoni finišisse keenialane Bernard Korir, kes läbis jooksuraja ajaga 1 tund, 4 minutit ja 44 sekundit. Hetk enne starti ennustas Koriri ja veel kahe keenialasega kõrvuti startinud Tšernjak, et üks neist tuleb tõenäoliselt võitjaks.

Pärast Tšernjaki finišissejõudmist jagas ta oma muljeid sellest jooksust. "Ma tahan öelda, et see oli minu neljas maraton ja sedakorda kõige edukam. Tallinnas oli kõige mugavam jooksurada, kõige parem toitlustus ja tugiteenused. Mulle meeldis kõik väga," lausus ta.

Nagu portaal Sputnik Eesti juba kirjutas, võitis SEB sügisjooksu täismaratoni Tallinnas keenialane Kiprotich Kirui, kes püstitas uue Põhjamaade rekordi täispikkuses maratonidistantsil 42 kilomeetrit ja 195 meetrit. Kirui läbis distantsi 2 tunni, 9 minuti ja 22 sekundiga. Eestlaste seas demonstreeris parimat aega neljanda koha pälvinud oma riigi meister Argo Jõesoo, kes läbis distantsi 2 tunni, 28 minuti ja 15 sekundiga.

SEB Tallinna Maratoni võitis keenialane >>

Tagid:
video, võitja, ennustus, Sputnik Eesti, Kiprotich Kirui, Bernard Korir, Aleksandra Tšernjak, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad