12:53 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
© Sputnik / Владимир Новиков

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega, vahendas ERR.

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

31. detsembri programm "Sajaga juubeliaastasse" Vabaduse väljakul juhatas sisse Eesti Vabariigi 100. aasta sündmused. Kell 21.30 algas suurejooneline kontsert, mis tõi lavale Eesti armastatuimad artistid.

Kaljulaid: ainult ausalt muredest rääkides saame tervemaks ühiskonnaks >>

Esmakordselt pöördus Vabariigi President uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult – seda kümmekond minutit enne südaööd.

Täpselt südaööl tõusis Harju mäelt Eesti Vabariigi juubeliaasta tervituseks taevasse 10-minutiline tuleetendus. Raketid lendasid 167 meetri kõrgusele.

Eesti astus võimsa ilutulestikuga juubeliaastasse >>

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)

Samal teemal

Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul
Kaljulaid: ainult ausalt muredest rääkides saame tervemaks ühiskonnaks
Tagid:
uusaastatervitus, video, ilutulestik, kontsert, aastavahetus, Kersti Kaljulaid, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad