07:28 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
© Sputnik

Maailmas koguvad populaarsust krüptovaluutad — detsentraliseeritud digivaluutade uus põlvkond, mis on loodud ja mõeldud kasutamiseks interneti vahendusel.

Krüptovaluuta abil võib maksta kõikvõimalike kaupade ja teenuste eest võrgus. Sellega kaubeldakse börsidel. Paljudes riikides on niisugune sõltumatu ja kontrollimatu valuuta tekitanud usaldamatust. Samas on mitmed riigid teatanud oma krüptovaluuta loomisest.

Videosillal osalejad vaatlevad olukorda ekspertide pilkude läbi, tõstatades küsimuse rahvusliku krüptovaluuta loomise vajalikkusest ja selle initsiatiiviga kaasaminekuga seotud perspektiividest ja ohtudest.

Kõnelejad Eestis

Aleksandr Grigorjev — krüptovaluutaturgude konsultant firmast Intelligent Crypto Fund
Leonid Tsingisser — PayHub AS Peateabejuht

Kõnelejad Kõrgõstanist

Žapar Žoldošbekovitš Usenov — Blockchain-tehnoloogia spetsialist; Kõrgõstani Keskpanga esindaja

Kõneleja Valgevenest

Denis Lavnikevitš — Valgevene esimese krüptovaluuta „Taaler" looja

Kõneleja Moldovast

Aleksandr Donos — Eritelekommunikatsioonikeskuse direktor, endine Sidealase Regionaalkoostöö Infojulgeolekukomisjoni esimees, firma Dekart krüptograafiaekspert

Ürituse töökeel — vene

Veel videosid

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  25
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13