12:53 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
© Sputnik / Ilona Ustinova, Vladimir Novikov

Sputnik Eesti tegi tänavaküsitluse Tallinnas puhkust veetvate vene turistide hulgas ja sai teada, miks nad valisid talvepuhkuseks Eesti pealinna ja mis on neile siin kõige muljetavaldvam.

Juba mitmendat aastat kestavad uusaastapühad Venemaal 10 päeva, seetõttu korraldavad paljud venemaalased endale minipuhkuse ja sõidavad neiks päeviks Balti- või Skandinaaviamaadesse.

Vene turistide seiklused Tallinnas>>

Eestimaa pealinn võlub turistide enamikku oma keskaegse Vanalinnaga, talvisel ajal aga lisaks ka jõululaadaga Raekoja platsil, mis on tunnistatud Berliini laada järel teiseks Euroopa kõige kaunimaks.

Portaali Sputnik Eesti korrespondent sai Venemaalt pärit külalistelt teada, miks nad valisid lühipuhkuseks Eesti ja millise mulje jätsid neile siinsed vaatamisväärsused.

Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) andmetel on vene turistide arv viimase kahe aastaga 20% võrra kasvanud ja asutuse spetsialistide prognooside kohaselt see suundumus pigem kestab. Vene turistide eripäraks aga on EAS-i hinnanguil see, et nad ei tule Eestisse üksnes selleks, et Tallinnas ringi jalutada, vaid reisivad igal pool Eesti.

Tagid:
turist, Venemaa, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad