23:34 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Video

Sputnik Eesti valmistas sõbrale karamellkommi

lühendatud link
1020
© Sputnik / © Ангелина Мандрыка, Владимир Новиков,

14. veebruaril tähistatava valentini- ehk sõbrapäeva puhul käis Sputnik Eesti korrespondent pealinna karamellitöökojas, sai teada, kuidas maiustused valmivad ja meisterdas ka ise oma esimese südamekujulise pulgakommi.

Püha Valentini päev on kogu maailmas armunute suurim püha, kuid Eestis on kombeks õnnitleda sel päeval mitte ainult oma teispoolt, vaid ka sõpru, vanemaid ja ka töökaaslasi.

Selle romantilise tähtpäeva tunnusmärkide hulka kuuluvad südamekujulised valentinikaardid, pehmed mänguasjad, tuvid, punased roosid, šokolaad ja teised maiustused. Nimelt sellepärast otsustasimegi suunduda pealinna karamellitöökotta, kus lätlaste traditsioonilise retsepti järgi valmistatakse toredaid kompvekke igale maitsele ja igasugustes värvitoonides.

Selgub, et karamellkommide valmistamiseks tuleb segada omavahelk vesi, suhkur ja glükoosisiirup ning kuumutada segu 200 kraadini. Nimelt viimatimainitud komponendi toimel muutub karamellimass pehmeks ja voolitavaks. Kolmele esmalt mainitud koostisosale lisatakse ka sidrunhapet, et maiustused ei jääks liiga imalaks.

Mitmevärvilise karamelli saamiseks tuleb lisada värvaineid. Sortimendis on kõigest kolm värvi, mis on tehtud naturaalsetest juurviljadest. Asi on selles, et puuviljad ja marjad ei suuda anda küllastunud pigmenti. Nii õnnestus oranž värvus saada tavalisest porgandist, roheline toon spinati- ja nõgesetõmmisest, punane aga kujutab endast lilla porgandi ekstrakti.

Viiest kilogrammist karamellimassist saab keskeltläbi viiskümmend meetrit karamelli ehk ligi 2500 kompvekki. Kogenud meistritel õnnestub niisugune kogus maiustusi valmis teha kõigest kahekümne minutiga.

Veel videosid

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  34
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41