00:36 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
© Sputnik / © Ангелина Мандрыка, Владимир Новиков,

14. veebruaril tähistatava valentini- ehk sõbrapäeva puhul käis Sputnik Eesti korrespondent pealinna karamellitöökojas, sai teada, kuidas maiustused valmivad ja meisterdas ka ise oma esimese südamekujulise pulgakommi.

Püha Valentini päev on kogu maailmas armunute suurim püha, kuid Eestis on kombeks õnnitleda sel päeval mitte ainult oma teispoolt, vaid ka sõpru, vanemaid ja ka töökaaslasi.

Selle romantilise tähtpäeva tunnusmärkide hulka kuuluvad südamekujulised valentinikaardid, pehmed mänguasjad, tuvid, punased roosid, šokolaad ja teised maiustused. Nimelt sellepärast otsustasimegi suunduda pealinna karamellitöökotta, kus lätlaste traditsioonilise retsepti järgi valmistatakse toredaid kompvekke igale maitsele ja igasugustes värvitoonides.

Selgub, et karamellkommide valmistamiseks tuleb segada omavahelk vesi, suhkur ja glükoosisiirup ning kuumutada segu 200 kraadini. Nimelt viimatimainitud komponendi toimel muutub karamellimass pehmeks ja voolitavaks. Kolmele esmalt mainitud koostisosale lisatakse ka sidrunhapet, et maiustused ei jääks liiga imalaks.

Mitmevärvilise karamelli saamiseks tuleb lisada värvaineid. Sortimendis on kõigest kolm värvi, mis on tehtud naturaalsetest juurviljadest. Asi on selles, et puuviljad ja marjad ei suuda anda küllastunud pigmenti. Nii õnnestus oranž värvus saada tavalisest porgandist, roheline toon spinati- ja nõgesetõmmisest, punane aga kujutab endast lilla porgandi ekstrakti.

Viiest kilogrammist karamellimassist saab keskeltläbi viiskümmend meetrit karamelli ehk ligi 2500 kompvekki. Kogenud meistritel õnnestub niisugune kogus maiustusi valmis teha kõigest kahekümne minutiga.

Veel videosid

Peamised teemad