02:35 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Video

Sputnik Eesti valmistas sõbrale karamellkommi

lühendatud link
1320
© Sputnik / © Ангелина Мандрыка, Владимир Новиков,

14. veebruaril tähistatava valentini- ehk sõbrapäeva puhul käis Sputnik Eesti korrespondent pealinna karamellitöökojas, sai teada, kuidas maiustused valmivad ja meisterdas ka ise oma esimese südamekujulise pulgakommi.

Püha Valentini päev on kogu maailmas armunute suurim püha, kuid Eestis on kombeks õnnitleda sel päeval mitte ainult oma teispoolt, vaid ka sõpru, vanemaid ja ka töökaaslasi.

Selle romantilise tähtpäeva tunnusmärkide hulka kuuluvad südamekujulised valentinikaardid, pehmed mänguasjad, tuvid, punased roosid, šokolaad ja teised maiustused. Nimelt sellepärast otsustasimegi suunduda pealinna karamellitöökotta, kus lätlaste traditsioonilise retsepti järgi valmistatakse toredaid kompvekke igale maitsele ja igasugustes värvitoonides.

Selgub, et karamellkommide valmistamiseks tuleb segada omavahelk vesi, suhkur ja glükoosisiirup ning kuumutada segu 200 kraadini. Nimelt viimatimainitud komponendi toimel muutub karamellimass pehmeks ja voolitavaks. Kolmele esmalt mainitud koostisosale lisatakse ka sidrunhapet, et maiustused ei jääks liiga imalaks.

Mitmevärvilise karamelli saamiseks tuleb lisada värvaineid. Sortimendis on kõigest kolm värvi, mis on tehtud naturaalsetest juurviljadest. Asi on selles, et puuviljad ja marjad ei suuda anda küllastunud pigmenti. Nii õnnestus oranž värvus saada tavalisest porgandist, roheline toon spinati- ja nõgesetõmmisest, punane aga kujutab endast lilla porgandi ekstrakti.

Viiest kilogrammist karamellimassist saab keskeltläbi viiskümmend meetrit karamelli ehk ligi 2500 kompvekki. Kogenud meistritel õnnestub niisugune kogus maiustusi valmis teha kõigest kahekümne minutiga.

Veel videosid

 • Putin ja Modi külastasid Siiriuse hariduskeskust Sotšis
  Viimane uuendamine: 18:52 22.05.2018
  18:52 22.05.2018

  Putin ja Modi külastasid "Siiriuse" hariduskeskust Sotšis

  Peale Vene-India läbirääkimiste lõppemist Venemaa riigipea "Botšarovi oja" nimelises Sotši residentsis külastasid Venemaa president Vladimir Putin ja India peaminister Narendra Modi "Siiriuse" hariduskeskust Sotšis.

  6
 • Venemaa tähistas Vaikse Ookeani laevastiku päeva
  Viimane uuendamine: 11:35 22.05.2018
  11:35 22.05.2018

  Venemaa tähistas Vaikse ookeani laevastiku päeva

  21. mail tähistati Venemaal Vaikse ookeani laevastiku päeva. Seda hakati pühitsema Sõjalaevastiku ülemjuhataja poolt 15. juulil 1996 antud korraldusele põhjal.

  8
 • Süüriast leiti NATO relvadega täidetud mässajate varustuslaod
  Viimane uuendamine: 16:36 21.05.2018
  16:36 21.05.2018

  Islamiriigi* relvaladudes avastati NATO relvi

  Venemaa vaenupoolte lepitamise keskuse esindajad avastasid koos Süüria sõjaväelastega Homsi provintsi idaosa vabastatud aladelt relvalaod, mis olid täis NATO riikides valmistatud relvastust.

  65
 • Videokaadrid terroristide rünnakujärgsest Groznõist
  Viimane uuendamine: 17:15 20.05.2018
  17:15 20.05.2018

  Videokaadrid terroristide rünnakujärgsest Groznõist

  Laupäeval, 19. mail üritasid neli terroristi Tšetšeenia pealinna Groznõi kesklinnas asuva Peaingel Miikaeli kiriku koguduse liikmeid pantvangi võtta.

  23

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87