06:01 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков

21. aprillil on ülemaailmne tsirkusepäev, mille tähistamiseks kogunes Eesti tsirkusekogukond Tallinnas Vabaduse väljakule.

Vabaduse väljakule kogunesid nii tsirkuse-tegijad kui —armastajad, kingitusena Eesti 100-ks sünnipäevaks jäädvustati foto "100+ Eesti tsirkuseinimest".

Ülemaailmse Tsirkuse Föderatsiooni (Federation Mondiale du Cirque) poolt algatatud tsirkusepäeva tähistas Eesti tsirkuserahvas ühiselt juba 7. korda ning Vabaduse väljakul toimuvat jagatakse läbi foto- ja videopildi ülemaailmse tsirkuseperega.

Loomade kasutamisele tsirkuses seati piir >>

Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus MTÜ liige Anu Tähemaa rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti lugejatele tänasest üritusest ja tsirkuse arengu võimalustest Eestis.

Tagid:
video, tsirkus, ühiskond, ülemaailmne, tsirkusepäev, Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus MTÜ, Anu Tähemaa, Vabaduse väljak, Tallinn, Eesti

Veel videosid

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27