12:18 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков

Sputnik Eesti korrespondent siirdus hilisõhtul Haabersti linnaossa ja osales seal koos teiste vabatahtlikega aktsioonis "Astangu konnapääste 2018".

Aktsiooni korraldamise põhjus peitub selles, et autode sõidutee selles Tallinna elamurajoonis on rikkunud konnade ja kärnkonnade loodusliku elukeskkonna ning sattunud keset nende kulgemisrada niinimetatud pulmatiiki, kus kahepaiksed oma järglasi soetavad.

Sõiduteel liikuvad autod ei pane kahepaikseid lihtsalt tähele ja nii saavad paljud neist sõidukite rataste all surma. Konnade ja kõrede hukkumisega võib kahjustuda looduslik tasakaal, kuna kahepaiksed reguleerivad näiteks sääskede ja kärbeste arvukust. Samas pakuvad sõiduteel lebavad kahepaiksed linlaste pilgule üsna kohutavat ja äärmiselt ebaesteetilist vaatepilti.

Kaastundliku meelega tallinlased kogunevad aprilli keskpaigast alates igal õhtul (umbes kella 21.30-st kuni kella 23-ni) Astangu tänavale, varustavad end ämbrite ja taskulampidega ning tassivad loomad üle tee asuvasse tiiki.

Astangu konnatalgud toimuvad kümnendat aastat järjest aprilli keskpaigast maikuu alguseni. Suurimat aktiivsust ilmutavad konnad ja kõred soojadel ja vihmastel õhtutel. Ja niisugustel õhtutel on tarvis ka inimese kõige agaramat sekkumist.

Veel videosid

Peamised teemad