19:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Video

Tallinn tähistas linnaõiguste saamist 770 aastat tagasi

lühendatud link
1910
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Tallinna päev, 15. mai avati pidulikult ja linnarahva osavõtul Raekoja platsil.

Oma esimese avaliku esinemise tegi mullu sügisel asutatud linnatöötajaid esindav Tallinna Raekoor. Esines ka Kaitseliidu Tallinna maleva orkester.

Tänase Tallinna päevaga tähistati Tallinnale linnaõiguste andmist 770 aastat tagasi, millega Tallinn sai võrdõiguslikuks osaks Euroopast.

Tallinna päeva puhul pakkus Kesklinna valitsus täna keskpäeval Raekoja platsil rahvale kringlit.

Lisaks magusa kostituse pakkumisele kutsus Kesklinna vanem linnaelanikke ja külalisi soovima Tallinna päeva puhul meie linnale midagi head ning kirjutama oma soov kesklinna tänavatele paigaldatud tahvlitele.

Mitmesuguseid pidupäevaga seotud ettevõtmisi jagub kogu päevaks ja üle linna.

Veel videosid

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  6