22:18 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
© Sputnik / Светлана Бурцева, Владимир Новиков

Samal ajal kui Eesti relvastub idanaabri vastu, toetavad Eesti ärimehed sõbralike ärisuhete säilitamist Venemaaga ning kritiseerivad avaliku raha kulutamist sõjaks ettevalmistumisele.

Teisipäeval, 12 juunil kommenteeris Eesti endine peaminister, praegune tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi Venemaa saatkonnas Venemaa päeva tähistamiseks korraldatud vastuvõtul portaalile Sputnik Eesti riigi aktiivsust ettevalmistumisel võimalikuks sõjaliseks konfliktiks idanaabriga.

Eesti ettevõtjad võivad toota sõjarelvi >>

Tiit Vähi mõistis teravalt hukka oma riigi sõjalised kulutused

Ärimees tunnistas, et ta pole juba kakskümmend üks aastat poliitikaga tegelenud ja seetõttu ei tea ta kõiki selle praeguseid nüansse. Kuid see ei takista tal igal aastal Venemaa suursaadikut Eestis Venemaa Föderatsiooni peamise riigipüha — Venemaa päeva puhul õnnitlemast.

Valga haigla sünnitusosakond suleti poolteist kuud varem, illustreeriv foto
© Sputnik / Дмитрий Донской

"Olen Eesti militariseerimise vastu. Mulle see ei meeldi," ütles Tiit Vähi ja leidis "sõjaväe" rahale tema arvates hoopis parema rakenduse.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sünnitusosakondade sulgemisest mõnes Eesti piirkonnas. Esimeseks linnaks, mille sünnitusosakonnale ei jätkunud kvalifitseeritud personali, oli Valga. Kuid Valga pole ainuke linn, kus sünnitusosakonnad kavatsetakse Haigekassal vastava kvalifikatsiooniga spetsialistide palkamiseks vajalike rahaliste vahendite puudumise tõttu likvideerida.

"Valga ja Võru sünnitusosakondadele annaksin ma eelarvest rohkem vahendeid ja võtaksin need kaitsekulutuste arvelt," ütles Tiit Vähi.

Mis puutub Eesti suhetesse idanaabri, Venemaa Föderatsiooniga, siis peaksid need Tiit Vahi arvates olema sõbralikud ja heanaaberlikud. Just sellised suhted võimaldaksid teha koostööd kõikides valdkondades — äris, spordis, kultuuris ja mujal. "Sest me oleme naabrid. Mina isiklikult usun, et me oleme head naabrid," põhjendas Vähi oma seisukohta.

Eesti võib endale Euroopa relvatööstuse pirukast tüki ampsata >>

Tagid:
intervjuu, video, militariseerimine, rahastamine, sünnitusosakond, relvatööstus, poliitika, Sillamäe sadam, Tiit Vähi, Venemaa, Eesti

Veel videosid

Peamised teemad