18:34 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
© Sputnik / Денис Пастухов

Närvekõditavad langevarjuhüpped, laulud ja võistlused Lottemaa tegelaste eestvedamisel ning liikumismängudega meelelahutused lastele — nõnda tähistas Tallinna teletorn 38 aasta möödumist oma pidulikust avamisest.

Tallinna teletorni 38. sünnipäeva tähistamine vältab kolm päeva — tänavu 10. juulist 12. juulini (Tallinna teletorn avati 1970. aasta 11. juulil). Pidustuste rosinaks kujunes traditsiooniline üritus Base Boogie — langevarju- või BASE-hüpped* Tallinna teletornist, mis toimub iga-aastaselt juba seitsmendat korda järjest, tuues kokku kümneid ekstreemspordi harrastajaid eri riikidest ja võttes pealvaatajail, nii lastel kui ka täiskasvanuid hinge kinni.

Ilm sattus olema imeline ja mitte liialt tuuline, nii et langevarjuhüpped kulgesid plaanikohaselt ning pidustustele tuli sadu lapsevanemaid oma lastega.

* BASE-hüpe kujutab endast langevarjuhüppeid hoonetelt, kraanadelt, sildadelt või kaljudelt. Langevarjuga hüppaja jaoks võrdlemisi väike kõrgus — mõnisada meetrit tavapäraste langevarjuhüpete mitme kilomeetri asemel — nõuab sportlastelt eriti filigraanset hüppetehnikat ja kogemust. Tallinna teletorn on ekstreemsportlaste kinnitusel BASE-hüpete jaoks turvaline rajatis.

Veel videosid

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24