18:42 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
© Sputnik / Владимир Новыков

Neljapäeval, 23. augustil toimus Nõukogude-Saksa mittekallaletungilepingu (nn "Molotov-Ribbentropi pakti") 79. aastapäevale pühendatud Tallinn — Moskva videosild.

Erakorraline ja täievoliline Vene Föderatsiooni suursaadik Eesti Vabariigis Aleksandr Petrov kommenteeris Eesti valitsuse esindajate kavatsust nõuda Moskvalt Nõukogude okupatsiooni eest hüvitist.

"Meie jaoks ei ole mõiste "Nõukogude okupatsioon" vastuvõetav, leiame, et sellised pretensioonid on perspektiivitud," ütles diplomaat.

Petrov märkis fakti, et Eesti justiitsminister Urmas Reinsalu rääkis vajadusest Venemaalt "kahjude hüvitamist" nõuda juba varem, eelmise valitsuse koosseisus.

Molotov-Ribbentropi pakti tõlgendatakse Eestis erinevalt>>

"Eelmine valitsuskabinet distantseerus niisugusest algatusest, öeldes, et tegu on isikliku initsiatiiviga ja seda ei hakata arutama," ütles Venemaa suursaadik.

Ta juhtis tähelepanu asjaolule, et praegune Eesti valitsus ei reageerinud kuidagi oma ministri ametlikule avaldusele.

"Meie jaoks on see küsimus igaveseks suletud," rõhutas diplomaat, "Ja me ei tahaks, et see teema tulevikus meie kahepoolseid suhteid mürgitaks."

Tallinna poolt osales videosillas ka rahvusvaheliste suhete ekspert, kirjanik, Baltimaade ajaloo uurija Vladimir Iljaševitš, kes omakorda rõhutas, et normaalne dialoog Tallinna ja Moskva vahel ei ole võimalik, kuni Eestis ei tule võimule inimesed, kes kaitsevad oma rahvuslikke huve mitte sõnades, vaid tegudes.

Molotovi-Ribbentropi pakt>>

Teema:
Molotovi-Ribbentropi pakt (18)

Veel videosid

Peamised teemad