16:53 17. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
© Sputnik / Денис Пастухов, Глеб Нечволодов

Teisipäeval, 18. septembril anti Eestimaa pealinnas avastart üritusele "Elektrisõidukite maraton" (Electric Marathon). "Maratoonarite" teekond marsruudil Tallinnast ja Helsingist Monte Carlosse vältab ligi kaks nädalat.

Elektrisõidukite maratoni peakorraldaja, Monaco aukonsul Eestis Jüri Tamm teatas kommentaaris portaalile Sputnik Eesti, et kui esimesel maratonil 2011. aastal osales kõigest kaks elektrisõidukit, siis tänavu on neid juba kümneid. Tänavust üritust austasid oma tähelepanuga ka tuntud inimesed.

Teispäeval stardib Tallinnast elektriautode maraton >>

Nii on signaali elektrisõidukite liikluse alguseks andnud ametiisikud nagu näiteks Eesti peaminister Jüri Ratas, Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov, Saksamaa suursaadik Christoph Eichhorn, Jaapani suursaadik Yoko Yanagisawa ja Tallinna aselinnapea Vadim Belobrovtsev.

Jüri Ratas istus ka ise elektriauto rooli, et sümboolselt toetada niisuguste valdkondade arendamist nagu roheenergia ja elektritransport. Rallist osavõtjad ja maratoni piduliku avastardi pealtvaatajad on veendunud, et kinnitus "elektriauto on tulevikuauto" vastab täielikult tõele.

Tagid:
elektrisõiduk, elektriauto, video, tehnoloogia, maraton, Yoko Yanagisawa, Christoph Eichhorn, Vadim Belobrovtsev, Aleksandr Petrov, Jüri Ratas, Monte Carlo, Helsingi, Eesti, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad

 • Borš kui relv, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et väidet nagu armastatakse Venemaal borši keeta ja süüa, võidakse pidada "kultuuriliseks hõivamiseks" ja "kulinaarse annekteerimiseks". BBC-d häiris Russia Twitteri kontol ilmunud teade.

  14
 • Venemaa raketikompleks Iskander õppustel

  NATO Parlamentaarse Assamblee istungil Londonis osalenud Eesti saadikud esitasid küsimuse, kuidas tagatakse Euroopa julgeolek, kui Washington lahkus kehtimast keskmaa tuumaleppest.

  22
 • Luudadega naised soolise ebavõrdsuse vastasel meeleavaldusel Quitos, Ecuadoris.

  Euroopa Soolise Võrdsuse Instituudi aruandes märgitakse Eesti kiiret tõusu soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel. Samal ajal on Eesti mahajäämus naaberriigist Soomest endiselt suur.

  11