11:45 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
© Sputnik / Юлия Калинина, Владимир Новиков

Eestimaa pealinna hitlerlikest vallutajatest vabastamise aastapäeval toimus Tallinna sõjaväekalmistul Pronkssõduri jalamile lillede ja pärgade asetamise tseremoonia.

Laupäeval, 22. septembril tähistati pealinna sõjaväekalmistul Tallinna natslikest sissetungijatest vabastamise 74. aastapäeva. Üritusel osalesid veteranide ja avalike organisatsioonide esindajad, linnakodanikud, Venemaa ja Valgevene diplomaadid.

Olulise tähtpäeva puhul toimus Tallinna sõjaväekalmistul lillede ja pärgade asetamise tseremoonia Vabastaja-sõduri memoriaali — mida tuntakse rohkem Pronkssõdurina — jalamile.

Eesti laskurkorpuse veteran Valentin Villemsoo ütles portaalile Sputnik Eesti: "Mina tulin siia oma seltsimeeste mälestust austama. Kuid mitte ainult nende, kes Tallinna vabastasid, vaid ka nende, kes linna 1941. a. kaitsesid. Minagi osalesin Tallinna kaitselahingutes 1941. augustis."

Tallinna evakueerimise ohvrite mälestuseks: tragöödia pealtnägijate silmade läbi >>

Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov märkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti, et praeguse põlvkonna kohustuseks on meenutada kangelasi, kes võitlesid ja surid Eesti ja Tallinna vabastamise eest.

Valgevene Vabariigi suursaadik Vjatšeslav Katšanov märkis, et võitluses natsismi vastu andis vaid rahvaste ühtsus kauaoodatud võidu.

Samal teemal

Kaks tuhat tapetut ühe päevaga - Kloogal mälestati hukatuid
Eksklusiivne: Soome lahest leiti miinilaev "Kalinin"
Tagid:
Punaarmee, Pronkssõdur, Tallinna vabastamine 1944, Vjatšeslav Katšanov, Aleksandr Petrov, Eesti NSV, Eesti Vabariik, Eesti, Tallinn

Veel videosid

Peamised teemad