15:01 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
© Sputnik / Денис Пастухов, Глеб Нечволодов

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldas neljapäeval, 15. novembril Stenbocki maja ees piketi Marrakechi rändeleppe vastu.

"Protesteerime kahjuliku rahvusvahelise leppe vastu, mis toob kaasa pöördumatud tagajärjed nii Eesti kui kogu Euroopa jaoks," teatab EKRE oma avalduses.

President kritiseeris rändeleppe heakskiitmata jätmist>>

"Piketeerime selle vastu, et Eesti valitsus kavatseb anda allkirja ÜRO nn Marrakechi migratsioonipaktile, mis võimaldab hakata survestama Eestit vastu võtma majandusimmigrante. Valitsus on lepinguga ühinemise otsustanud rahva selja taga. Lepingut ei ole esitatud parlamendile, samuti ei ole lepingu üle toimunud ühiskondlikku arutelu. Eesti presidendil Kersti Kaljulaidil, keda riik on volitanud lepingut allkirjastama 10.-11 detsembril Marokos, puudub selleks igasugune mandaat."

Sputnik Eesti teatas varem, et valitsus ei jõudnud kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele>>

President Kersti Kaljulaid kritiseeris valitsuse otsust ÜRO ränderaamistikku mitte toetada, märkides, et Eesti jaoks on ülioluline rahvusvahelistel lepetele ja reeglitele põhinev maailmakord

Kaljulaid ütles varem, et ei sõida Marokosse Marrakechi ÜRO kohtumisele, kui Eesti valitsus ei jõua rändeleppe osas üksmeelele.

 

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)

Veel videosid

Peamised teemad