05:27 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985

Keilas korraldati Eesti Vabariigi Kaitseliidu 100. aastapäeva auks 1918.-1920. aasta Vabadussõja ühe episoodi taasesitus.

Nõukogude Venemaa ja Saksamaa vahel sõlmitud Bresti rahukokkuleppe kohaselt läks Eesti 1918. aasta märtsis sakslaste valdusesse. Pärast Saksamaa kapituleerumist 1921. aasta novembris algas Eestis rahvuslike relvajõudude loomine, et uutes tingimustes oma iseseisvust eest seista.

Eesti Kaitseliidu ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhuks korraldati Valgekaartlaste sõjaväehaigla juures toimunud võimaliku lahingu sõjaline rekonstruktsioon.

Tagid:
Bresti rahu, lahing, rekonstruktsioon, lavastus, juubeliaasta, aastapäev, Esimene maailmasõda, Kaitseliit, Keila, Nõukogude Venemaa, Eesti Vabariik, Saksamaa, Venemaa, Eesti

Veel videosid

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54