07:37 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
© Sputnik /

Peterburis Leningradi blokaadi lõppemise 75. aastapäevale pühendatud pidustused päädisid suurtükiväe saluudiga.

Leningradi blokaadi lõppemise 75. aastapäeva auks kõmatas Peeter-Pauli kindluse müüride ääres pidulik suurtükisaluut.

Leningradi blokaad>>

Peterburis toimus ja sõjaväeparaad. Sellest võttis osa 2500 sõjaväelast. Paljud neist astusid rivisammu Suure Isamaasõja aegses punaarmeelaste vormis. Paraadil oli esindatud 80 nimetust sõjatehnikat.

Põhjapoolset pealinna külastas Venemaa Föderatsiooni president Vladimir Putin. Ta märkis, et tänaste venemaalaste kohuseks on tõde blokaadiaegse Leningradi kangelaslikkusest järeltulijatele edasi anda.

Teema:
Leningradi blokaad (9)

Veel videosid

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37