14:25 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
© RIA Novosti.

Laev "Tšeljuskini" pardad purustati jää poolt ja ta uppus 85 aastat tagasi Tšuktši merel. Ta oli teel Murmanskist Vladivostokki.

Katastroofi tõttu sattus kaks kuud kestnud jäävangi üle saja inimese. Tol ajal peeti talvel Arktikas lendamist võimatuks.

Ekspeditsiooniliikmed päästeti seitsme vapra piloodi poolt – kes teostasid kõige raskemates ilmastikutingimustes 24 lendu. Nendest said esimesed Nõukogude Liidu kangelased.

Tagid:
Arktika, video, laev

Veel videosid

Peamised teemad

 • Kõrgepinge hoiatussilt

  Siim Veskimehe varjunime all kirjutav tuntud ulmekirjanik ja poliitik Ants Miller küsib, kuidas sai juhtuda, et pärast NSV Liidust lahkumist end täielikult elektriga varustanud Eestist on 30 aastat hiljem saanud selle suurim sisseostja.

  39
 • Ämari lennubaas

  USA ja NATO üha laienev taristu Baltikumis ja Tallinna maniakaalne soov Pentagoni embuses lahustuda kujutavad Eestile nii sõjalist kui ka majanduslikku ohtu, leiab tuntud Venemaa sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  31
 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  35