18:11 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1741
  • RUB91.5767
© Ruptly

Laupäeval toimus Prantsuse pealinnas “kollaste vestide“ neljateistkümnes protestiaktsioon. Rahvas kogunes ka riigi teistes linnades, näiteks Toulouses, Le Havris, Rouenis ja Strasbourgis.

Laupäeval, 16. veebruaril toimus Prantsusmaa pealinnas "kollaste vestide" neljateistkümnes meeleavaldus. Protestiaktsioonid leidsid aset ka riigi teistes linnades, näiteks Toulouse"is, Le Havre´is, Rouenis ja Strasbourgis.

Pariisis kasutas politsei agressiivsete meeleavaldajate laialiajamiseks pisargaasi, Lyonis aga rünnati meeleavaldajaid liiklusummikust läbi kihutanud politseiautoga.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, et "kollaste vestide" meeleavaldused algasid 2018. aasta septembri keskpaigas nõudmisega jätta tõstmata kütuse- ja bensiiniaktsiis, seejärel lisandus rida teisi nõudmisi.

Prantsusmaa võimude sotsiaalpoliitikaga rahulolematud liikumises osalejad tulevad jätkuvalt üle kogu riigi tänavaile, vaatamata Prantsusmaa juhtkonna poolt väljakuulutatud meetmetest olukorra rahustamiseks.

Meeleavaldustele on Prantsusmaal tulnud ka üliõpilased ja lütseumiõpilased. Meeleavalduste ajal on vigastada saanud ligi 1900 "kollast vesti" ja ligi 1200 politseinikku.

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)

Veel videosid

Peamised teemad