13:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
© Sputnik /

Kas Eesti suurimas karusloomakasvanduses Karjaküla alevikus peetakse loomi tõepoolest nii kohutavates tingimustes, nagu loomakaitsjad kinnitavad, kui kaua loomad vangistuses elavad ja millega neid toidetakse – vastused neile küsimustele sai Sputnik Eesti karusloomakasvandust külastades.

Sputnik Eesti külastas Karjaküla karusloomafarmi (ettevõte AS Balti Karusnahk), kus kasvatatakse hõberebaseid ja polaarrebaseid, Eestis käimasoleva aktiivse võitluse taustal sedalaadi tegevuse vastu ja sai teada, millised on karuslooma argipäevad ja karusloomakasvatuse väljavaated Eestis.

Inimesed ja loomad: kuidas Eesti karusloomafarm kriisist välja rabeleb >>

Loomi on kasvanduses antud hetkel umbes kolm tuhat isendit – umbes 1500 hõberebast ja 1500 polaarrebast. Lisaks on veel viissada naaritsat, aga nahatootmiseks neid ajutiselt ei kasutata, vaid nad elavad siin vaid populatsiooni säilitamise nimel. Litovski tunnistab, et loomafarm elab praegu läbi raskeid aegu – lähimas tulevikus on oodata personali koondamist ning ettevõtte tulud on kahanenud.

2018. aastal toodeti Karjaküla farmis ühtekokku ligi 11 000 rebase- ja hõberebasenahka.

Samal teemal

Eesti suurim karusloomafarm

Veel videosid

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlust blokiväliste riikide luureteenistustega.

  25
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  48
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  62