02:28 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
МО РФ

Kaitseministeerium avaldas esimese video Venemaa mehitamata veealuse relvasüsteemi "Poseidon" katsetamisest.

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik.  Video ilmus pärast seda, kui president Vladimir Putin teatas oma sõnumis Föderaalkogule veealuse drooni edukatest katsetest, vahendab RIA Novosti.

Lühike videolõik näitab Poseidoni väljumist allveelaeva torpeedošahti meenutavast seadmest.

Ettekandes mainis Putin ka esimese tuumaallveelaeva veeskamise ajakava, millel esimesed 8 "Poseidoni" kompleksi paiknema hakkavad.

"Varem sellest ei räägitud, kuid täna juba võib. Juba käesoleva aasta kevadel lastakse vette esimene tuumaallveelaev, millest saab nende mehitamata komplekside kandja. Töö kulgeb plaanipäraselt," teatas riigipea.

President tutvustas "Poseidonit" esmakordselt eelmisel aastal Föderaalkogu ees esinedes.

Tookord rääkis ta Venemaal arendatavaist mehitamata veealustest sõidukitest, mis suudavad läbida mandritevahelisi distantse kiirusel, mis kõigi kaasaegsete allveelaevade ja torpeedode näitajaid mitmekordselt ületab.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, toimetatakse väikesepoolsed droonid (pikkusega 20m ja läbimõõduga 1.6 meetrit – Toim.) stardipiirkonda allveelaevas. Eraldumise järel laskuvad mini-allveelaevad sügavustesse ja suunduvad sihtmärgi suunas, järgides ookeanipõhja reljeefi, mis raskendab oluliselt nende avastamist vastase hüdroakustiliste jälgimisseadmete poolt. 

Süsteem on mõeldud ühekordseks kasutamiseks ja plahvatab koos rünnaku objektiga. Kompleksi võib kasutada nii laevagruppide, mereväebaaside kui muu rannataristu hävitamiseks. 

Plaanitavate tavalõhkepeade võimsuseks on 2 megatonni, mis on piisav ka kõige paremini kindlustatud mereväebaaside täielikuks hävitamiseks ning 300-1700 km raadiusega rannikuala elamiskõlbmatuks muutmiseks moodustuva üliradioaktiivse veetilkadest ja aurust moodustuva hiigelpilve abil, mille mürgisuse suurendamiseks lisatakse lõhkepeale vajadusel koobalti ja veel mõningate metallide kiht. Eriotstarbelised lõhkepead võivad aga olla ka kuni 100 megatonnise lõhkejõuga.

Häirevalmidusse plaanitakse seada 32 "Poseidonit" - 16 USA Atlandi ookeani ja 16 tk Vaikse ookeani ranniku tarvis, mis suudavad hävitada 80% Ühendriikide elanikkonnast ja peaaegu sama suure osa riigi tööstuspotentsiaalist.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
relvad, tuumarelv, allveelaev, mehitamata allveeseade "Poseidon"

Veel videosid

Peamised teemad