19:57 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425

Venemaa parimas kõrgkoolis õpib juba tudengeid Balti riikidest. Kuid Kõrgem Majanduskool laiendab oma õppekavu, tehnilisi võimalusi ja õppesuundi niivõrd hoogsalt, et Riia ja Tallinna peatsete abiturientidega tuli vahetult enne nende otsustusi kõrghariduse omandamiseks tingimata kohtuda.

Venemaa Riikliku Uurimisülikooli Kõrgem Majanduskool õppejõud käisid Riias ja Tallinnas, kus kohtusid peatsete abiturientidega ja rääkisid neile Kõrgemasse Majanduskooli astumise võimalustest, perspektiividest, mida avab selles kõrgkoolis saadav haridus ja valdkondadest, kus ülikooli lõpetanud edaspidi tööd leiavad.

Venemaa üliõpilaste dessant "vallutas" Sputnik Eesti toimetuse >>

Oma pressikonverentsil Sputnik Eesti pressikeskuses teavitasid Kõrgema Majanduskooli õppejõud sellest, kuidas kuulsa kõrgkooli üliõpilaseks saada, kuidas katsed läbida, vajalikke dokumente vormistada. Räägiti ka sellest, et Venemaa Riikliku Uurimisülikooli Kõrgema Majanduskooli diplomil on ka ingliskeelne manus, mis võimaldab hõlpsasti tööd leida mitte ainult Venemaal, vaid ka teistes riikides.

Peterburi Digitaaltehnoloogia akadeemia avas uksed lastele 2018. aasta septembris
© Sputnik / Светлана Бурцева

"Minu hinnangul oleme me liberaalne kõrgkool. Üliõpilasel peab olema valikuõigus. Üliõpilane peab saama oma arvamust avaldada. Samas peab tudeng viibima konkurentsikeskkonnas. Tuleb kasvatada inimest, arendada inimest, kes kannab vastutust oma otsuste eest, kuid seejuures on tal õigus valikuid teha," ütles Nižni Novgorodi Kõrgema Majanduskooli majandusteaduskonna dotsent Maria Štefan.

Kõrgema Majanduskooli esindajate sõnul austatakse ülikoolis inimese valikuvabadust ja püüakse pakkuda avaraid võimalusi selleks valikuks. Tänasel päeval õpib Venemaa Kõrgemas Majanduskoolis, mille osakonnad on esindatud mitmes Venemaa Föderatsiooni linnas – Peterburis, Moskvas, Jekaterinburgis, Permis ja Nižni Novgorodis – Baltimaadest juba üle 70 üliõpilase.

Spetsialistide koolitamiseks kõige erinevamate majandusvaldkondade tarvis mõeldud õppekavade rohkus, partnerite rohkus nii Venemaa kui rahvusvaheliste ettevõtete seas, tihedad sidemed mitmete riikide juhtivate ülikoolidega – see on kapital, mis võimaldab Kõrgema Majanduskooli üliõpilastel selles kõrgkoolis õppides päris kõrgele jõuda.

Tagid:
video, noored, kõrgharidus, haridus, Venemaa

Veel videosid

 • Näitleja Pjotr Petuškov paljastas oma kulissidetaguse elu saladusi
  Viimane uuendamine: 14:35 24.03.2019
  14:35 24.03.2019

  Näitleja Pjotr Petuškov paljastas oma kulissidetaguse elu saladusi

  Tallinna Vene Nukuteatri teeneline näitleja rääkis eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile, kas tal on kolleegide hulgas konkurente ja kuidas ta suhtub oma kunstilisse juhendajasse.

  16
 • Nukuteatri raskused ja rõõmud: mis toimub lava taga
  Viimane uuendamine: 15:56 22.03.2019
  15:56 22.03.2019

  Nukuteatri raskused ja rõõmud: mis toimub lava taga

  Rahvusvahelisel nukumeistrite päeval, mida tähistati 21. märtsil, kõnelesid Tallinna Vene Nukuteatri kunstiline juht ja näitlejad oma töö peensustest, sellest, milliseid rõõme ja raskusi tuleb neil üle elada.

  20
 • Värvikirev saluut Krimmi taasühinemise aastapäeva puhul
  Viimane uuendamine: 18:09 19.03.2019
  18:09 19.03.2019

  Saluut Krimmi Venemaaga taasühinemise aastapäeva puhul

  Simferoopolis toimus 18. märtsil ilutulestik 2014. aastal toimunud ülekrimmilise referendumi ja poolsaare Venemaaga taasühinemise viienda aastapäeva puhul.

  29
 • Kuidas on elu Krimmis Venemaa koosseisus muutunud
  Viimane uuendamine: 17:00 18.03.2019
  17:00 18.03.2019

  Kuidas on elu Krimmis Venemaa koosseisus muutunud

  Elu Krimmis, mis viis aastat tagasi astus referendumi tulemusena Venemaa koosseisu, on hakanud kiiresti muutuma tänu võimsale arengukavale kõikides piirkonna tegevusvaldkondades.

  41

Peamised teemad