03:50 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401

Venemaa parimas kõrgkoolis õpib juba tudengeid Balti riikidest. Kuid Kõrgem Majanduskool laiendab oma õppekavu, tehnilisi võimalusi ja õppesuundi niivõrd hoogsalt, et Riia ja Tallinna peatsete abiturientidega tuli vahetult enne nende otsustusi kõrghariduse omandamiseks tingimata kohtuda.

Venemaa Riikliku Uurimisülikooli Kõrgem Majanduskool õppejõud käisid Riias ja Tallinnas, kus kohtusid peatsete abiturientidega ja rääkisid neile Kõrgemasse Majanduskooli astumise võimalustest, perspektiividest, mida avab selles kõrgkoolis saadav haridus ja valdkondadest, kus ülikooli lõpetanud edaspidi tööd leiavad.

Venemaa üliõpilaste dessant "vallutas" Sputnik Eesti toimetuse >>

Oma pressikonverentsil Sputnik Eesti pressikeskuses teavitasid Kõrgema Majanduskooli õppejõud sellest, kuidas kuulsa kõrgkooli üliõpilaseks saada, kuidas katsed läbida, vajalikke dokumente vormistada. Räägiti ka sellest, et Venemaa Riikliku Uurimisülikooli Kõrgema Majanduskooli diplomil on ka ingliskeelne manus, mis võimaldab hõlpsasti tööd leida mitte ainult Venemaal, vaid ka teistes riikides.

Peterburi Digitaaltehnoloogia akadeemia avas uksed lastele 2018. aasta septembris
© Sputnik / Светлана Бурцева

"Minu hinnangul oleme me liberaalne kõrgkool. Üliõpilasel peab olema valikuõigus. Üliõpilane peab saama oma arvamust avaldada. Samas peab tudeng viibima konkurentsikeskkonnas. Tuleb kasvatada inimest, arendada inimest, kes kannab vastutust oma otsuste eest, kuid seejuures on tal õigus valikuid teha," ütles Nižni Novgorodi Kõrgema Majanduskooli majandusteaduskonna dotsent Maria Štefan.

Kõrgema Majanduskooli esindajate sõnul austatakse ülikoolis inimese valikuvabadust ja püüakse pakkuda avaraid võimalusi selleks valikuks. Tänasel päeval õpib Venemaa Kõrgemas Majanduskoolis, mille osakonnad on esindatud mitmes Venemaa Föderatsiooni linnas – Peterburis, Moskvas, Jekaterinburgis, Permis ja Nižni Novgorodis – Baltimaadest juba üle 70 üliõpilase.

Spetsialistide koolitamiseks kõige erinevamate majandusvaldkondade tarvis mõeldud õppekavade rohkus, partnerite rohkus nii Venemaa kui rahvusvaheliste ettevõtete seas, tihedad sidemed mitmete riikide juhtivate ülikoolidega – see on kapital, mis võimaldab Kõrgema Majanduskooli üliõpilastel selles kõrgkoolis õppides päris kõrgele jõuda.

Tagid:
video, noored, kõrgharidus, haridus, Venemaa

Veel videosid

Peamised teemad