06:25 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
© Sputnik /

Rahvusvahelisel nukumeistrite päeval, mida tähistati 21. märtsil, kõnelesid Tallinna Vene Nukuteatri kunstiline juht ja näitlejad oma töö peensustest, sellest, milliseid rõõme ja raskusi tuleb neil üle elada.

Tallinna Vene Nukuteatri kunstiline juht ja näitlejad kõnelesid Sputnik Eesti pressikeskuses sellest, miks nende arsenalis ei ole liigendnukke ja miks sponsorid keelduvad neid toetamast.

Maailm, kus elavad nukud >>

Tänavu täitub pealinna Vene Nukuteatril 15 tegevusaastat. Teatri töötajad rääkisid oma argistest tööpäevadest ja sellest, milliste raskustega tuleb neil kokku puutuda.

VI Rahvusvaheline autorinukkude näitusfestival NukuKunst
© Sputnik / Илона Устинова

Teatri kunstiline juht Vladimir Barsegjan kõneles sellest, kuidas teater sündis. Esialgu oli ainult üks lavastus ja alles ajapikku hakkas repertuaar usinasti täienema etendustega, kus mängivad eri liiki nukud – käpiknukud ja kootud nukud, varrasnukud ja tahvelnukud. Marionettidele aga pole tehnillistel põhjustel paika leidunud.

Näitlejad Anastassia Põlajeva, Julia Zozulja ja Roman Maksimuk pajatasid oma teatritöökogemustest. Selgub, et tillukestegi nukkudega töö nõuab head füüsilist ettevalmistust. Näitlejad suhtuvad oma tegelastesse väga hoolivalt ja omistavad neile meisterlikult igasuguseid tundeid.

Kõige enam kurvastab väiketeatrite esindajaod riikliku ja sponsorite toe puudumine, mis nende arengule ja repertuaari avardamisele kaasa aitaks.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
Tagid:
Sputnik Eesti pressikeskus, video, kultuur, Vladimir Barsegjan, teater, nukk

Veel videosid

Peamised teemad