11:39 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975

Veebi ilmus SSJ 100 salongist võetud video, mis näitas õhusõiduki süttimist Šeremetjevo lennuväljal maandumise järel.

Vaatamata lennuki kabiinis valitsevale paanikale filmis üks reisijatest toimuvat. Kaadritelt on näha, kuidas tuli õhusõiduki tiiva haaras. Kuulda on ka salongis puhkenud paanikat: keegi karjub, mõned hääled rahustavad reisijaid ja kutsuvad neid avariiväljapääsude juurde.

5. mai õhtul, et Aeroflotile kuuluv reisilennuk SSJ 100, mille reis SU1492 Moskvast Murmanskisse pärast 28-minutilist lendu häda sunnil tagasi Šeremetjevo lennujaama pöördus, sooritas hädamaandumise.

Uurimiskomitee loetles Šeremetjevo lennuõnnetuse võimalikke põhjuseid >>

Esialgsetel andmetel purunesid maandumise ajal õhusõiduki telikud ja süttisid mootorid, misjärel haarasid leegid kogu lennuki tagaosa. Reisijad lahkusid õhusõidukilt avariipääseteede kaudu.

Lennujaama hädaabiteenused kustutasid tulekahju tunni jooksul pärast erioperatsiooni algust.

Venemaa Uurimiskomitee sõnul suri tragöödia tulemusena 41 inimest. Kokku oli lennukis 73 reisijat ja 5 meeskonnaliiget. Neist õnnestus päästa vaid 37 inimest.

Teema:
Šeremetjevo lennuõnnetus (10)

Samal teemal

Šeremetjevo lennuõnnetus
Tagid:
hukkunud, lennuõnnetus, Moskva, lennujaam, Venemaa

Veel videosid

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  41
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58