02:53 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
© Sputnik

EKRE poliitika ja Prantsuse Rahvusrinde juhi Marine Le Peni Tallinna-visiidiga rahulolematud korraldasid Eesti pealinna südames piketi, millega liitusid ka juhuslikult mööda kõndinud prantsuse turistid.

Marine Le Peni ametlik kohtumine Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Soome erakonna Põlissoomlased ja Taani Rahvapartei esindajatega leidis aset teisipäeval, 14. mail Mustpeade majas.

Ligi tund enne ürituse algust kogunesid hoone peaukse ette selle kohtumise vastu meelt avaldavad aktivistid. Nad hoidsid käes plakateid, millest mõned kuulutasid: "Ei rassismile. Ei fašismile. Ei EKRE-le. Ei Le Penile", "Natsiriigi eest Balti ketis ei seistud", "Kus on sinu pea, minister?" (peaminister Jüri Ratasele – toim.).

Marine Le Peni visiit Tallinna>>

Rühmajagu turiste Prantsusmaalt, kes juhtumisi mööda jalutasid, otsustasid piketeerijaid toetada. Koos hõigati nii prantsuse kui eesti keeles "Elagu Euroopa!"

EKRE aseesimees Martin Helme võeti aktivistide poolt vastu vilekooriga, kuid ta ei ilmutanud mingisugust reageeringut ja kadus vaid naeratades ukse taha.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
Tagid:
Marine Le Pen, EKRE

Veel videosid

Peamised teemad