06:26 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
© Sputnik Эстония

Pikettijad nõudsid Tallinnas korraldatava noorte muusikafestivali ärajätmist, festivali korraldajad lükkasid piketil kõlanud pretensioonid tagasi ja ürituse edasi. Sputnik Eesti kuulas ära konflikti mõlemad osapooled.

21. juuni pärastlõunal kell viis tähistasid aktsioonist "Meie laste allakäigu vastu" osavõtjad Tondiraba jäähalli juures väikest võitu: festival MJ Young Fest, mille vastu nad olid protestinud, osutus edasi lükatuks.

Пикет под названием Гомопропаганду вон из школы! перед зданием Министерства образования и науки в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pikett oli täiesti seaduslik. Avaliku korra eeskirjade kohaselt oli see registreeritud Politsei- ja Piirivalveametis. Piketi korraldas endine Teises maailmasõjas langenute monumendi ehk Pronkssõduri kaitseks algatatud liikumise "Öine vahtkond" aktivist Sergei Tõdõjakov.

Kommentaaris Sputnik Eestile selgitas Tõdõjakov, et festival MJ Young Fest peeti Tallinnas edukalt maha 2018. aastal ja nüüd on see "noorsugu laastav nakkus" valmis oma võidukäiku Eesti pealinnas jätkama.

Sergei Tõdõjakov on kogunud kujuka näitena tsitaate festivali MJ Young Fest artistide tekstidest, mis sündsusetusi ja ebatsensuurset sõnavara, mida Sputnik Eesti toimetamispoliitika ei luba avaldada.

Tõdõjakov on veendunud, et noortefestivalil kõlav on alkoholi, seksi ja narkootikumide lauspropaganda.

Põhjalik artikkel meeleavaldusest - Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

Samal teemal

Haridusamet uurib Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta
Lapsed ei julge veebis tekkinud muredest rääkida
Eestit toodi esile kui jätkusuutliku haridusega riiki

Veel videosid

Peamised teemad