06:12 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
© Sputnik /

Tartus mälestati sõja-aastate lauludega Suure isamaasõja ja Teise maailmasõja võitjaid – Nõukogude sõdureid, kes suutsid 75 aastat tagasi natsidest sissetungijad Tallinna järel suuruselt teisest Eesti linnast välja lüüa.

Pühapäeval, 25. augustil 2019 toimus Tartu Raadi pargis Teises maailmasõjas hukkunute mälestuskompleksi juures pidulik mälestustseremoonia, millel osalesid Eesti avalik-õiguslikud ja veteranideorganisatsioonid ning Venemaa diplomaadid. 

Ta avaldas lootust, et selline kurb statistika peaks kainestama neid Eesti poliitikuid, kes olid Moskvas 22. septembril Tallinna vabastamise auks korraldatava piduliku saluudi vastu.

Enne Tartus Raadil toimunud tseremooniat peeti mälestusüritus ka Tartumaal Lemmatsi külas. Sinna on püstitatud mälestusmärk enam kui 12 tuhande ohvri mälestuseks, kes hukati natsirežiimi käsilaste poolt ja maeti tankitõrjekraavi.

Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäeva auks algasid mälestustseremooniad juba talvel. Nii meenutati 14. veebruaril Ida-Virumaal Merikülas Narva vabastamisele kaasa aidanud Nõukogude langevarjurite kangelaslikkust.

26. juulil tähistati Narvas linna natsidest vabastamise 75. aastapäeva.

Tagid:
Suur Isamaasõda, Tartu, Wehrmacht, NSV Liit, Eesti NSV, Eesti

Veel videosid

Peamised teemad