23:57 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
© Ruptly / Sputnik

Kremlilt "Nõukogude okupatsiooni" kahjude eest saada olevate hüvitiste teema on Eesti välisministri  "firmamärk".

Eesti välisminister Urmas Reinsalu andis 18. septembril parlamendi ees aru sellest, kuidas on edenenud väidetava "Nõukogude okupatsiooni" kahjude kokkuarvamine, millega ta hakkas tegelema juba justiitsministrina töötades. Ministri sõnul käib uurimine täie hooga, erikomisjon kavatseb asuda järgmise etapi kallale juba selle aasta lõpuks.

Eesti Vabariigi vapp, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelmise valitsuse justiitsministrina tõstatas Reinsalu selle küsimuse korduvalt ja moodustas ministeeriumi raames isegi erikomisjoni selle "kahju" kokkuarvamiseks, mis komisjoni esialgsetel hinnangutel on 1,2 miljardit eurot.

Sputnik Eesti teatas varem, et Venemaa ei kavatse pidada kõnelusi "nõukogude okupatsiooni" kahjutasu üle, millest Eesti ja Läti on teada andnud. Välisminister Sergei Lavrov on varem teatanud, et sellised algatused lähtuvad "parandamatu psüühikaga inimestelt".

"Loomulikult ei ole me nõus terminiga "nõukogude okupatsioon", seda esiteks. Teiseks ei ole me nõus, et mingid kahjutasud võiks üldse jutuks tulla," teatas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Ta kutsus ühtlasi üles mitte unustama panust, mille Nõukogude Liit on Balti vabariikide arengusse andnud.

Vaata ka teisi meie videoid:

Samal teemal

Moskva Tallinnale: miljardist võite vaid und näha
Baltlaste suur unistus - igaühele vähemalt kolm vene orja
Aitab mangumisest: Klintsevitš vastas Eesti jutule "okupatsioonist"

Veel videosid

Peamised teemad