08:45 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
© Sputnik .

Vene karu Proša veetis Tallinna loomaaias ligi kolm kuud ja läheb peagi tagasi kodumaale. Külas viibides oli ta viisakas ja tubli.

Eesti ja Venemaa pooled läbisid karu Venemaale saatmiseks vajaliku bürokraatliku protseduuri. Nüüd otsitakse litsentseeritud vedajat, et loom kodumaale saata.

Augusti keskel Valgamaal Kulli külas kinni püütud karu pahanduste nimekiri on aukartustäratav: küll põõnas ta sõiduauto katusel, siis ajas ümber talumaja esikus olnud värviämbri ja ronis jahimeeste pukki ning loopis sealt asjad välja, rääkimata prügikastides tuulamisest.

Juuni lõpus tulid Venemaalt Eestisse väidetavalt toitu otsima kaks noort karu. Valgast, Sooru, Tsirgulinna ja Õru küladest hakkasid tulema teated, et loomad kõnnivad asulates ringi, rüüstavad elanike aedu, segavad liiklust, keeravad prügikaste kummuli ja puistavad nende sisu laiali.

Hiljem selgus, et tegemist on tõenäoliselt kahest noore karu Polja ja Prošaga. Erinevalt Prošast, pole Polja  õuedesse kippunud ning kuuldavasti on ta läinud hoopis Lätti.

Kui sai teatavaks, et Venemaal hakati juba ette valmistama dokumente loomade kodumaale tagasitoomiseks, nõustus Tallinna loomaaed Prošale ajutiselt varjupaika andma.

Vaadake lisaks: 

Samal teemal

Valgas rahvast hirmutanud mesikäpp Proša ootab kojusaatmist
Briti meedia nimetas "Maša ja Karu" vene propagandaks
Karu ja seltskond: Primorski krai loomadest "autojuhid" — video
Tagid:
video, Tallinna Loomaaed, Eesti, Venemaa, karu

Veel videosid

Peamised teemad