21:09 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
© Ruptly

Sportlased kogu maailmast avaldavad toetust oma vene kolleegidele, kes ei saa nelja aasta vältel oma riigi lipu all võistelda.

Maailma Antidopinguagentuur WADA määras Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu.Sportlased, kes tõestavad, et nad ei ole osalised suures dopinguskandaalis, saavad suurvõistlustel neutraalse lipu all siiski võistelda.

Venemaa sportlased ei saa osa võtta järgmise aasta Tokyo ja 2022. aasta Pekingi olümpiamängudest. Samuti ei saa nende riigi jalgpallikoondis osaleda 2022. aasta MM-finaalturniiril Dohas. Venemaa ei tohi WADA otsuse järgi korraldada järgmise nelja aasta jooksul rahvusvahelisi tiitlivõistlusi ega selleks õigust taotleda.

Maailma Antidopinguagentuur WADA jättis Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA 2015. aastal antidopingu agentuuri staatuseta. 2018. aasta septembris õnnestus see tingimusel, et WADA ekspertidele esitatakse Moskva dopingulabori andmebaas, taastada.

Nüüd kahtlustatakse Venemaad nende tõendite manipuleerimises: komitee arvates erineb jaanuaris üle antud andmebaas sellest, mis oli juba WADA käsutuses.

"On neid, kes tahavad nihutada Venemaa kaitsepositsioonile, süüdistatava seisundisse. Kusjuures süüdistatavaks sisuliselt kõiges ja kõikjal, mis iganes rahvusvahelise elu valdkond ka võtta: konfliktid, majandus, energeerika, gaasijuhtmed igal pool rikub või teeb Venemaa midagi, mis pole mingile ühele või mõnedele lääneriikidele kasulik," kommenteeris Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

Dopingusõda
Tagid:
video, Venemaa, WADA, sport

Veel videosid

Peamised teemad