13:55 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
© Информационный центр "Крымский мост"

Üle Krimmi silla Peterburist Sevastopolisse sõitnud esimest reisirongi Tavria ootas ülesõidul kollane vurrudega reisimaskott – kass Mostik.

Kolmapäeval, 25. detsembril sõitis Peterburist Sevastopolisse esimene Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria, mida saatis oma terase kassipilguga kõigi lemmik ning sillaehitajate talisman – kass Mostik (Sillake).

Sündmusepidulikkust arvestades oli Krimmi silla raudteekaarestikul sisselülitatud kahest tuhandest lambist koosnev valgustus, mis ei piirdu üksnes faarvaatri-äärsete tugitalade ja rööbastikuga, vaid hõlmab ka ümbruskonda. Silla sõidutee valgustati Venemaa trikoloori värvides.

Tavria sõitu silmitsenud kass Mostik on iseendast raudteerajatise eakaaslane. Punakaskollane kassipoeg jäeti Krimmi silla ehitajate hoolde, kui nad olid just Kertši väina kaldale jõudnud. Kassipojale pandi nimeks Mostik ja ta majutati ehitajate soojakusse elama. Ajapikku sai temast "ehitusinspektor", kes jälgis tähelepanelikult nii vaiade ja tugitalade kui ka raudteeliiprite ja rööbaste paigaldamist.

Vaadake lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
video, rongiliiklus, kass, Krimmi sild, Krimm

Veel videosid

Peamised teemad