00:15 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Värvilised revolutsioonid
lühendatud link
Hongkong (8)
54 0 0

Hongkongi valitsuse rahandussekretär Cheng Maobo teatas, et kogu suve väldanud valitsusvastaste meeleavalduste tõttu kahanes augustis Hongkongi külastanud turistide hulk mulluse aasta sama ajavahemikuga võrreldes ligi 40% võrra.

TALLINN, 14. september – Sputnik. "Augustile langeb suvine koolivaheaeg ja tavapäraselt on see turismireiside kõrghooaeg, kuid Hongkongi väisavata turistide arvu kahanemine üha jätkub, vahendab RIA Novosti.

Tänavuse augusti kokkuvõttes oli neid ligi 40% võrra vähem kui läinud aasta samal ajavahemikul. Ja see on märgatavalt hullem kui viieprotsendiline kahanemine juulikuus," teatas Cheng Maobo oma postituses valitsuse veebilehel.

Hotellide täituvus kahanes tema sõnul augustis peaaegu poole võrra vaatamata sellele, et numbritubade hinda oli keskmiselt 40–70% võrra alandatud.

Toitlustuses ja jaekaubanduses olu olukord samalaadne. "Kõige enam teeb muret tõsiasi, et edaspidi pole sugugi lihtne seda olukorda parandada," märkis ta.

Cheng Maobo märkis, et meeleavaldused on olulisel määral mõjutanud ka transpordikorraldust kui tähtsaimat tingimust turismiharu edukaks arenguks.

Seegi tõi samuti linna mainele tõsist kahju ja põhjustas tõsiseid kartusi sinna suunduvate turismireiside turvalisuse suhtes.

Lugege lisaks:

Teema:
Hongkong (8)

Samal teemal

Hiinas peeti kinni Hongkongi Briti konsulaadi töötaja
Venemaa ja Hongkong: investeeringute kaitse ja viisavabadus
Tagid:
turismihooaeg, turism, värviline revolutsioon, Hongkong, Hiina

Peamised teemad