23:29 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Värvilised revolutsioonid
lühendatud link
46 0 0

Gruusia omaaegne president Mihhail Saakašvili lubas lähikuudel kodumaale tagasi pöörduda ja rääkis sihist, mille ta on niiviisi otsustades enesele seadnud.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Gruusia endine president teatas ühes telekanali Mtavari Arhi saates oma kavatsustest Gruusiasse naasta, et asuda "riiklust taastama".

Saakašvili sõnul tasub tema Gruusiasse saabumist oodata juba lähikuudel.

"Ma kavatsen lähikuudel Gruusiasse naasta. Siin pole midagi salata," vahendab RIA Novosti endise presidendi sõnu.

Tema meelest ei ole Gruusias praegu riiklust ja ta lubas pärast riiki naasmist alustada selle taastamist.

"On tõsi, et ka Ukrainas tunnen ma end hästi, aga kui kaotad kodumaa..." sõnas Mihhail Saakašvili.

Teatavasti lahkus Saakašvili Gruusiast 2013. aastal pärast partei Gruusia Unistus võimuletulekut. 2015. aastal võttis endine president vastu Ukraina kodakondsuse ja Ukraina toonase presidendi Petro Porošenko määrusega sai temast Odessa oblasti kuberner.

Ukraina uus president Volodõmõr Zelenskõi andis endisele Odessa oblasti kubernerile Ukraina kodakondsuse tagasi, misjärel Saakašvili naasis Kiievisse.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Gruusias algatatud endise presidendi vastu mitu kriminaalasja, millest nii mõnegi puhul on talle tagaselja mõistetud vanglakaristus.

Gruusia võimuesindajad on korduvalt teatanud, et Saakašvili võetakse otsekohe, kui ta Gruusia riigipiiri ületab, vahi alla.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Putin kiitis heaks Abhaasia relvajõudude moderniseerimise rahastamise
Saakašvili lõi piketil pensionäri

Peamised teemad