06:18 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Värvilised revolutsioonid
lühendatud link
53 0 0

Ukraina endine justiitsminister Olena Lukaš hoiatas president Volodõmõr Zelenskõi kukutamise katsete eest, mida tehakse "isamaa kapitulatsioonist päästmise" ettekäändel.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Oma jõustruktuuri puudumine Ukraina praegusel presidendil Volodõmõr Zelenskõil võib põhjustada selle, et Donbassi rahu vastased kõrvaldavad ta võimult, arvab riigi endine justiitsminister Olena Lukaš.

Ta rääkis oma kartustest riigipea saatuse pärast telekanali 112 Ukraina  saates. Lukaši sõnul on Zelenskõi tagandamise katsetesse kaasatud mõningad poliitilised jõud, kes tahavad näidata vägede äratoomist Donbassi rindejoonelt "kapituleerumisena".

"Zelenskõid püütakse kukutada. Ettekääne on ilus: ta olevat kapitulant. Vaat nüüd hakatakse teda kõigutama," teatas Lukaš. Seejuures, märkis ta, ei ole Zelenskõil "oma jõuametkondi".

Endine justiitsminister hindas Zelenskõi meeskonna poole aasta töö tulemusi. Tema arvates ei ole sotsiaalne olukord paranenud, majanduslik olukord on isegi halvemaks läinud, poliitiline olukord on aga üldse muutunud "mingite skandaalide plejaadiks", sõnavabadus on "suure küsimärgi all". Kuid on ka positiivseid saavutusi, märkis ta.

"Kuid ikkagi on läinud suhteliselt kergemaks: inimesi ei aeta kirikutest välja enam nii intensiivselt kui varem, inimesi ei jagata nii tugevalt "omadeks" ja "võõrasteks", "viiendaks kolonniks" ja "isamaaliseks kolonniks"," resümeeris Olena Lukaš.

Steinmeieri valem ei rahulda Ukrainas kõiki

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 1. oktoobril leppis kontaktgrupp kokku nn Steinmeieri valemis — mitmete teise Minski leppe sätete järkjärgulises elluviimises, mis puudutavad eristaatuse andmist mõnedele Donbassi rajoonidele ja kohalike valimiste läbiviimist nendel territooriumidel.

Sellise skeemi pakkus Saksamaa välisminister (praegune president — toim) Frank-Walter Steinmeier välja 2015. aasta oktoobris "Normandia neliku" Pariisi tippkohtumisel.

Pooled leppisid kokku ka vaenupoolte jõudude lahutamise jätkamises Petrovskoje ja Zolotoje linna piirkonnas alates 7. oktoobrist, kuid seda ei juhtunud. Katset korratakse 4. novembril.

Vägede väljaviimine Zolote piirkonnast algas alles 29. oktoobril, Petrovskes algab analoogiline protsess esmaspäeval, 4. novembril.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Donbassis hakati vägesid tagasi tõmbama: kas oodata on "Normandia neliku" kohtumist
Tagid:
rahu, sõda, natsionalistid, Maidan, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina

Peamised teemad