05:34 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Värvilised revolutsioonid
lühendatud link
7410

Luganski RV rahvakaitsevägi andis omapoolse hinnangu Ukraina sõjaväelaste otsusele heisata oma positsioonidel USA riigilipp.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Donbassis sõdivad Ukraina sõjaväelased heiskasid oma positsioonidel USA riigilipu. Tähetriibuplagusid on märgatud Ukraina Relvajõudude väeüksuste paiknemiskohtades ning Krõmskaja ja Petrovskaja asulas.

Ameerika Ühendriikide riikliku sümboli ilmumisest eesliinile teatas pühapäeval, 17. novembril Luganski Rahvavabariigi Rahvamiilitsa pressiteenistus.

„Sääraste tegudega üritavad Ukraina lühinägelikud väejuhid oma leivaisade tähelepanu püüda ja neile mõista anda, et on isakeste käest saadava andami nimel üleni ja täielikult kõigeks valmis,” teatati tollest ametkonnast.

Samas tuletati seal meelde, et ühe või teise riigi lipp, mis on heisatud mingisse paika või rajatistele, annab tunnistust nende kuuluvusest nimelt sellele riigile, kelle lipp seal lehvib.

Luganski RV rahvamiilitsas nenditi samuti, et Ukraina sõjaväelaste otsus lahingutegevuse piirkonnas USA lippu lehvitada näitab ära, „kelle juhtimisel ja igakülgsel toetusel sõda Donbassis peetakse ning kellele nimelt on relvastatud konflikt Euroopa mandri isaosas kasulik.”

Teatavasti puhkes relvastatud konflikt Donbassis 2014. aasta kevadel, pärast lääneriikide jõuga toetatud võimuvahetust Kiievis.

Киевские силовики вывесили флаг США на своих позициях в зоне ООС
© Фото : ЛИЦ
Kiievi julgeolekuväed on heisanud oma positsioonidel ühisjõudude operatsioonide (OOS) piirkonnas USA riigilipu

Enamus Donetski ja Luganski oblasti elanikkonnast on keeldunud põhiseadusvastase riigipöörde tulemusi tunnustamast — neis piirkondades korraldati iseseisvusreferendumid.

Vastuseks üldrahvalikule tahteavaldusele, mis ei kujunenud Kiievi kasuks, suunasid Ukraina uued ametivõimud oma väed Donbassi.

ÜRO andmetel, nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Donbassis vaenutegevuse algusest peale vastasseisu ohvriteks langenud üle 3300 tsiviilisiku ning 9000 on saanud vigastada.

Venemaa juhtkond on kutsunud Kiievit üles lõpetama lahingutegevus ja istuma isehakanud vabariikide esindajatega läbirääkimiste laua taha. Kõiki Moskva üleskutseid on aga eiratud.

Edasi lugege:

Samal teemal

Võšinski dokumentaalsari räägib Donbassi inimeste saatusest
Tagid:
VSU, Donbass, lipp, USA, Ukraina

Peamised teemad