19:10 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Värvilised revolutsioonid
lühendatud link
0 0

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi meeskond töötab taas kord välja Krimmi "tagasisaamise strateegiat".

TALLINN, 24. november – Sputnik. Sellest teavitas väljaandes Levõi Bereg riigipea nn esindaja Krimmi poolsaarel Anton Korinevitš.Korinevitš märkis, et Krimmi tagasisaamiseks on loodud vastav töörühm, kes Zelenskõi käsul hakkab välja töötama poliitilisi ja diplomaatilisi teid selle plaani elluviimiseks.

Esmajoones kavatseb Kiiev koostada Krimmile ja Donbassile "üleminekuaja õigluse" kontseptsiooni. Muid tolle "strateegia" üksikasju Korinevitš ei täpsustanud.

"Mitte keegi ei kavatse seisukohast Krimmi suhtes loobuda. Me oleme veendunud, et Krimm on meie oma. Teistsugust seisukohta olla ei saa," teatas Ukraina presidendi "esindaja" Krimmis.

Kiiev teatab järjepidevalt oma uutest plaanidest poolsaare Ukraina koosseisu "tagasisaamiseks".

Varem on Anton Korinevitš kinnitanud, et Ukraina võimud on juba "teatud arengud" ette valmistanud. Septembris teatas Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, et selles suunas leidub "värskeid ideid ja formaate".

Varem, nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on soovist Krimm tagasi võtta kõnelnud Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Tema sõnul on see üheks peamiseks missiooniks, mida ta näeb enese jaoks Urkaina riigipea ametikohal.

Venemaa juhtkonna seisukohta kinnitab Vladimir Putini avaldus, kus ta tunnistas, et "meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks on see küsimus lukku pandud."

Krimmist sai Venemaa Föderatsiooni piirkond 2014. aastal referendumi tulemusel, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest hääletas Venemaaga taasühinemise poolt.

Lugege lisaks:

Samal teemal

USA sõjakad provokatsioonid: Ameerika lennukid harjutasid Krimmi "pommitamist" — video
Tagid:
tagasinõudmine, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad